scorecardresearch.com Organik - (Doğal Besinler ve Nasıl Yetiştirildikleri Üzerine) ve Tüm Sağlık - Beslenme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Organik - (Doğal Besinler ve Nasıl Yetiştirildikleri Üzerine)

Organik - (Doğal Besinler ve Nasıl Yetiştirildikleri Üzerine)

Yazar : Samuel Fromartz

Sayfa Sayısı : 240

Yayınevi : LEDO YAYINLARI

Tür : Sağlık - Beslenme

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


·        “Fromartz ürünlerini çiftçi pazarlarında satan ve yerel dağıtım ağlarının gelişmesini sağlayan öncüleri; pestisit kullanımı, organik üretim yöntemleri ve organik sertifikasyonla ilgili anlaşmazlıkları mükemmel şekilde anlatıyor.”
Publishers Weekly

·        “Fromartz tüketici davranışları ve gıda satışlarının sürekli değişmesine neden olan trendleri araştırarak ortaya iyi bir iş çıkarmış.”
San Fransisko Kroniği
·        “Gıda savaşları… Fromartz bu akımın nasıl tehlike altında olduğunu gözler önüne seriyor.”
Los Angeles Times

·        “Organik Gıda sektöründe Samuel Fromartz benzersiz bir Amerikan hikâyesini -organik devlerin küçük çiftliklerden doğuşunu- anlatıyor. Fromartz organik gıda düşkünü olmasına karşın büyük ve küçük, organik ve konvansiyonel üreticilerin artılarını ve eksik yönlerini olağanüstü dengeli ve dürüst bir şekilde ortaya koyuyor.”
Marion Nestle, Food Politics yazarı

·        “Fromartz mantıklı bir yaklaşım kullanmış… Sorularına nasıl yanıt bulabileceğini biliyor.”
January Dergisi

·        “Sam Fromartz bu önemli kitapta yaptığı gibi önemli bir konuyu ilginç hale getirme konusunda yeteneğe sahip. Bu yeni bir diyet kitabı değil. Bu kitap ne yediğimiz ve iş dünyasının yediklerimizi nasıl şekillendirdiği konusundaki düşüncelerimizi değiştirecek.”

Ken Auletta

·        “Fromartz bize organik tarımın hikâyesini bilgilendirici ve canlı bir tura çıkartarak anlatıyor.”
Acres, Amerika Birleşik Devletleri

·        “Organik gıdanın geçmişi ve geleceğine değinen Samuel Fromartz bir endüstrinin tüm yönlerini gözler önüne seriyor. Bize tüketici olarak ne kadar güçlü etkiye sahip olduğumuzu hatırlatıyor.
Dan Barber, Blue Hill&Blue Hill’in sahibi


·        Fromartz kitabında küçük ölçekli başlayan organik gıda hareketinin nasıl trilyon dolarlık bir endüstri haline geldiğini anlatıyor.
Sunday Oregonian

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963