scorecardresearch.com Nefesini Bil (uygulamalı Dvd’si İle Birlikte) ve Tüm Sağlık - Beslenme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Nefesini Bil (uygulamalı Dvd’si İle Birlikte)

Nefesini Bil (uygulamalı Dvd’si İle Birlikte)

Yazar : Sermed Tezel

Sayfa Sayısı : 90

Yayınevi : PEGASUS YAYINLARI

Tür : Sağlık - Beslenme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


NEFESİNİ BİL (Uygulamalı DVD’si ile Birlikte)
Bilinçli Nefesin Yaşam Kalitesine Katkısı
Sağlıklı ve mutlu bir uzun yaşamın sırrı bilinçli nefeste saklıdır. Nefes, ana rahminden itibaren diyafram solunumuyla bağlayan ulvi bir güçtür ve kendi başına beyin gibi faaliyet gösterir. Bir Amerikan sağlık kurumunun (American Aging Studies Society) doğru solunum ve duruşlarla ilgili araştırmasının neticeleri: İnsan bedeninin yaşam gücü 25 yaştan sonra her 10 senede yüzde 9 ile 27 arasında azalmaya başlar. Doğru solunum ve doğru duruş uygulayan 40 yaş grubunun bedensel güç kapasiteleri 30 yaş grubundaki sağlıklı kişilere eşit bulunmuştur. Bedeni pasif bırakılmış 30 yaşındaki kişilerin bedensel güç kapasiteleri, 55 ile 75 yaş grubuna eşit bulunmuştur. Bilinçli kullanılan nefes günlük rahatlama gereksinimlerimizin ötesinde meditasyon, yaratıcılık, sağlık ve tedavi (kendine veya başkasına şifa vermek) yeteneklerini geliştirmede de kullanılır.
Nelere iyi geliyor?
• Stresi ortadan kaldırır.
• Zihni açar, konsantrasyonu güçlendirir.
• Seziş idrakını, farkındalığı geliştirir.
• Akut ve kronik ağrıları giderir.
• Psikolojik davranış bozukluklarını önler. (Korku, güvensizlik gibi.)
• Yaratıcı ve fiziksel performansı artırır.
• Metabolizma, sinir sistemi, kalp, ciğer ve tüm hormonal faaliyetleri dengeler.
• Ruhsal ve bedensel temizliği hızlandırır.
• Kas ve eklemeleri güçlendirir, yağları uzun adelelere dönüştürür.
• Kişiye dik, atletik ve kendine güvenen bir görünüm kazandırır.
Aklım karışıktı, kafamda dolaşan tilkilerin haddi hesabı yoktu, işlerim yoğundu, yoruluyordum. Kendime zaman ayırmak adına spor yapıyordum. Yine yoruluyordum. Doğrusu, bir arayış içindeydim. Bir gün Doğru Nefes Alma Teknikleriyle tanıştım. Bu teknikler nefesten gelen sağlıktı, doğru yapılan hareketlerle bedenin güzelleşmesiydi, enerjiydi ve sevgiydi. Beni, bana baştan tanıttı. Beni değiştirdi ve geliştirdi. Bu teknikler sayesinde nefes almayı öğrendim! İnanın bana, pek çoğunuz nefes aldığını sanıyor! Oysa unutmayın ki; ‘Her canlının yaşam boyu, ona verilmiş toplam nefes adediyle sınırlıdır. Nefesinin boyunu uzatan yaşamının boyunu da uzatır.’
—Zeynep Bölükbaşı, Hürriyet Gazetesi

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963