scorecardresearch.com Mutluluğa Doğru Gıda - Spor Ve Sağlık ve Tüm Sağlık - Beslenme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Mutluluğa Doğru Gıda - Spor Ve Sağlık

Mutluluğa Doğru Gıda - Spor Ve Sağlık

Yazar : Uğur Gögüş

Sayfa Sayısı : 480

Yayınevi : PELİKAN YAYINCILIK

Tür : Sağlık - Beslenme

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Teknolojik çağın getirdiği olumsuzlukları özellikle büyük şehirlerde hepimiz yaşıyoruz. Günümüz insanı olarak adeta teknolojik imkânlar karşısında sağlığını feda etmeye başlayan nesiller haline geldik. Bu durum karşısında çok da çaresiz değiliz. Teknolojik olumsuzluklara ve beraberinde getirdiği rahatsızlıklara karşı bizi savunan gıda ve spor gibi iki önemli kozumuz var. Bu iki önemli koruyucumuz gıda ve spor, bilinçli ve doğru uygulanmadığında tam tersine sağlığı bozan etkilerde de bulunabilmektedir. Kalp ve damar hastalıkları, Diyabet(şeker), emboli, kanser, kemik hastalıkları, stres ve depresyon, gıda ve sporun bilinçli uygulanması ile oluşumları önlenebilecek, bilinçsiz ve yanlış uygulanmaları durumunda ise tersine, oluşabilecek hastalıklardan bazılarıdır. Sanıyorum bu durum, gıda ve spor hakkında sağlığına önem veren bireyler olarak bir şeyler bilmenin ve öğrenmenin artık şart olduğunu açık ve net olarak ortaya koymaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963