scorecardresearch.com Masaj ve Tüm Sağlık - Beslenme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Masaj

Masaj

Yazar : Gülten Şenşafak

Sayfa Sayısı : 176

Yayınevi : MOZAİK YAYINLARI

Tür : Sağlık - Beslenme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu dünyanın gittikçe artan stresine ve gerilimine cevap olarak masaj, günümüzde her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir
Masaj hem zihinsel hem de bedensel düzeyde vücudumuz için önemlidir. Fiziksel olarak bağışıklık, solunum, sinir, endokrin (içsalgı bezleri), dolaşım, kas, iskelet, sindirim sistemi ve lenfatik sistem üzerinde etkilidir. Ayrıca masaj, dağınık zihni toparlar ve mükemmel bir rahatlama sağlar. Tüm bu etkileri göz önüne alındığında masaj; yalnız rahatlama ve eğlence aracı değil, sağlığımız açısından da hayatımızda olması gereken bir aktivitedir.
Bu kitabın amacı; masajın ne olduğu hakkında ayrıntılı bilgi vermektir.
Kitapta masajın nasıl yapılacağına dair uygulanabilir açıklamalar ve şekiller eşliğinde bilgilerin yanı sıra;
• Masaj öncesinde bilinmesi gerekenler
• Enerji çemberlerinin (şakraların) masajdaki önemi
• Bitkisel masaj yağı formülleri ve masajda kullanımı
• Masaj yapılmaması gereken durumlar
• Masaj öncesinde bilinmesi gerekenler
• Masaj uygulayıcısı ve enerji aktarımı
• Masaj yapma teknikleri
• Masajın süresi
Masaj türleri gibi konularda da bilgiler bulacaksınız.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963