scorecardresearch.com Kilolarım Diyetlerim Ve Ben ve Tüm Sağlık - Beslenme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kilolarım Diyetlerim Ve Ben

Kilolarım Diyetlerim Ve Ben

Yazar : Nil Gün

Sayfa Sayısı : 128

Yayınevi : KURALDIŞI YAYINCILIK

Tür : Sağlık - Beslenme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Diyet, özellikle kadınların yaşamını yöneten bir ekonomi pazarı. Her derginin kapağında bir diyet önerisi var. Zayıflama çiftliği üyeliğinin, diyet kitaplarının, dergilerin, hapların, paketlenmiş yiyeceklerin müşterileri sürekli artıyor. Yılda milyarlarca dolar dönen bir pazar bu. Kadın, kurallarını erkeklerin belirlediği moda ve eş bulma pazarında kilolarına karşı mücadele veriyor. Erkekle eşit koşullarda olmayan ve yaşam özgürlüğünden eşit pay alamayan kadın, bu haksızlığın öfkesini yiyerek çıkarıyor. Sonra da bastırılmış öfkesinin yarattığı sonuçlara çare olarak diyeti görüyor. Kadınlar hep diyet ödüyor; kadın olarak dünyaya gelmenin diyetini. Bu kitapta, diyetin maddi ve manevi zararları ve diyetlerden özgürleşerek amacınıza ulaşma yolları, psikolojik ve somut gerçekler birlikte ele alınıyor. Diyet tuzağının özgüven sorunu olduğu gösteriliyor. Kadın okurların bu kitaba daha çok ilgi göstereceğini varsayıyoruz. Eğer bir erkek okursanız, öncelikle sizi tebrik etmemize izin verin. Sonra da kendi sorunlarınızı ve kadınları anlamakla ilgili sorunlarınızın bir kısmının nedenini keşfettiğiniz için kendinizi tebrik edin.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963