scorecardresearch.com Kendini Değiştiren Beyin ve Tüm Sağlık - Beslenme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kendini Değiştiren Beyin

Kendini Değiştiren Beyin

Yazar : Dr. Norman doidge

Sayfa Sayısı : 344

Yayınevi : PEGASUS YAYINLARI

Tür : Sağlık - Beslenme

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“Dr. Norman Doidge sizi insan beyninin labirentlerinde fantastik bir yolculuğa çıkarıyor.” —Simon Hughes, Australia Financial

‘Olumlu düşünmenin gücü nihayet bilimsel temele dayandırılıyor. Bilim ve kişisel gelişim arasındaki boşluğu dolduran mucize yaratan çalışmalar.’
—THE NEW YORK TIMES 

“Bu kitap dünyanın düz olmadığını keşfetmek gibidir.”  —Gretel Killeen, Sun Herald

 “Görkemli. Fevkalade. Kitabı bir solukta okuyacaksınız.”  —V. S. Ramachandran, Kaliforniya Üniversitesi 

“Tüm hayatımızı değiştirme potansiyeli olan göz alıcı bir kitap.”  —Hobart Mercury 

Yalnızca birkaç on yıl önce, bilim adamları beynin ‘donatılmış’ şekilde sabit bir yapıda olduğunu ve beyin hasarlarının çoğu biçiminin bu nedenle tedavi edilemez olduğunu düşünüyorlardı. Saygın bir psikiyatr ve araştırmacı olan Dr. Norman Doidge kendi hastalarının yaşadıkları dönüşümlerden etkilenerek beyin konusunda yapılan son araştırmalarının izini sürmüş ve nörobilim öncüleriyle ve nöro-rehabilitasyondan fayda gören hastalarla görüşerek nöroplastisite adlı yeni bir bilim dalının keşfine çıkmıştır. Dr. Doidge bu kitapta beynin sabit bir yapıda olmaktan ne denli uzak olduğunu büyüleyici kişisel anlatımlarla betimliyor ve en zor görülen nörolojik koşullar için bile göz alıcı değişimlerin yaşanmasını okuyuculara sunuyor.

 Beyin konusunda devrim yaratacak bu kitap insan zihnine bakış açınızı değiştirecek. Doksan yaşında hâlâ tıp uygulamaları yapan bir doktorun yarım beyne sahip olan bir felç kurbanının beynini nasıl bir bütün olarak yeniden düzenlediğine tanık olun. Dr. Norman Doidge bu bestseller kitabında nöroplastisite beyin dalının gözleri görmeyen insanların görmelerine nasıl yardımcı olduğu, beyin hasarı yaşamış olan kişilerin IQ seviyelerinin nasıl artırıldığı ve belleklerinin nasıl güçlendirildiği konusunda hayattan gerçek öyküleri bize sunmaktadır. Beyin konusunda yeni bulguları ortaya koyan cesur bilim adamları yüzyıllardır yerleşik olan yanlış inanışları alaşağı ediyor. Bu kitap sizde zihnin kapasiteleri konusunda beynin mucizevi bir yapı olduğu duygusu bırakacak.

 “Bu, müthiş bir kitaptır. Onu okumak için beyin cerrahı olmanıza gerek yok—meraklı bir zihne sahip olmak yeterlidir. Kendini Değiştiren Beyin hepimizin yararlanabileceği bir yapıttır. Felç, serebral palsi, şizofreni, öğrenme güçlüğü çekme, takıntılı-zorlanımlı bozukluklar ve benzeri rahatsızlıkları olan kişiler ve yakınlarına büyük fayda sağlayacaktır: Ve ayrıca IQ seviyesini artırmak ve belleğini geliştirmek isteyen sıradan insanlara da faydalı olacaktır. Bu kitabı satın alın. Beyniniz size teşekkür edecek.”  —Dr. Jessica Warner, Globe and Mail 

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963