scorecardresearch.com Kansere Karşı Savunmasız Değilsin! ve Tüm Sağlık - Beslenme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kansere Karşı Savunmasız Değilsin!

Kansere Karşı Savunmasız Değilsin!

Yazar : Elif Güveloğlu

Sayfa Sayısı : 448

Yayınevi : POSTİGA YAYINLARI

Tür : Sağlık - Beslenme

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Her dört insandan biri yaşamının bir döneminde kansere yakalanıyor. Dünya Sağlık Örgütü''nün elindeki verilere göre bu gidişatla yalnızca 2020 yılında dünyada 15 milyon yeni kanser vakası tanısı konulacak. Amerikan Kanser Araştırma Enstitüsü''ne göre bu artışın en önemli sebebi yediklerimiz içtiklerimiz... Kanser vakalarının neredeyse yarısı beslenmeye bağlı nedenlerle oluşuyor. Neyse ki gıdalar arasında bizi kanserden koruyanlar da var bilimsel veriler böyle diyor. Ve yine neyse ki vücudumuz yaratılış itibariyle kansere karşı savunmasız değil bedenimizde kansere karşı oldukça güçlü doğal savunma sistemleri var. Bu sistemlerin çalışmasını artırmak yani kamçılamak mümkün ve dolayısıyla kendi ''İÇ GÜCÜMÜZLE'' bu hastalıktan korunmak hatta yenmek de...

Aslında daha doğarken kansere karşı korunaklı geliyoruz dünyaya. ADETA KANSER OLMAMAYA PROGRAMLI OLARAK YARATILMIŞIZ Kanserle savaş bağışıklık sistemimizin bazı ''özel hücreleri ile kanser hücreleri arasındaki bir maç gibidir. Her gün vücudumuzda ''YOLDAN ÇIKIP'' anormalleşen hücreler oluşur bağışıklık

ıtemimiz bunları tanır ve yok eder yani ''GÜNLÜK KANSER TEMİZLİĞİMİZ'' yapılır. Bağışıklık sistemimizin gücü bu hücreler karşısında yetersiz kaldığında ise kanser oluşur. Yani kanser hücreleri yalnızca ''talihsiz Ayşe Teyze'' veya ''zavallı Ahmet Amcaların vücudunda oluşan olağanüstü birtrajedi değil hemen heran hepimizin bedeninde meydana gelen ve bağışıklık sistemimiz tarafından düzenli olarak yok edilen ''değişikliğe uğramış'' kendi hücrelerimizdir aslında.

BİLİME BEDENİNİZE VE TANRIYA BİR KEZ DAHA HAYRAN OLACAKSINIZ bu kitabı okurken... Hangi meyve ve sebzenin hangi baharatın ve hangi bitkinin Özütü nün hangi kanser hücrelerinin büyümesini durdurduğunu bu kanser hücrelerinin uzak organlara sıçramasını hangi ''ince mekanizmalarla'' engellediğini hayretle okuyacaksınız. Yalnızca meyve ve sebzeler baharat ve bitkiler de değil bedenimizin ''içsel savaşçıları'' nasıl 24 saat nöbet bekliyorlar bu ''yoldan çıkmış'' hücrelere karşı BİR KANSEROJEN DENİZİNDE YÜZMEMİZE RAĞMEN NASIL KANSER OLMUYORUZ öğrenecek ve kendi bedeninizdeki ihtişama hayran kalacaksınız.

DOĞADA ve İÇİMİZDE HER ŞEY VAR... ve... BU KİTABI OKUDUKTAN SONRA ARTIK KANSERDEN KORKMAYACAKSINIZ

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963