scorecardresearch.com Kalbim - Doktoruma Bir Sorum Var ve Tüm Sağlık - Beslenme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kalbim - Doktoruma Bir Sorum Var

Kalbim - Doktoruma Bir Sorum Var

Yazar : Özgen Doğan

Sayfa Sayısı : 204

Yayınevi : KORİDOR YAYINCILIK

Tür : Sağlık - Beslenme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


"Yalnızca kalp hastaları için değil, aynı zamanda kalp hastalığına karşı önlem almak isteyen herkes için bir başvuru kaynağı." Prof. Dr. MEHMET ÖZ
"Vücudumuzu dinlememizi ve özen göstermemizi öngören ve başarılı bir üslup ile biraraya getirdiğiniz kitabınızın herkese ışık tutmasını dilerim." GÜLER SABANCI
"Doğan, herkesin aklındaki yüzlerce soruya, herkesin aklında kalacak yanıtlar veriyor… KISA ve ÖZ… Şöyle bir şey söylerse aklınızda kalmaz mı? "Günde bir bardak çay, kalp krizini yüzde 44 oranında azaltıyor.." Hepinize demli çaylar ve İyi Okumalar!" ALİ KIRCA
Kalbinizi tehdit eden yüksek tansiyondan kolesterole, şeker hastalığından damar tıkanıklığına, stresten sigaraya, kalbinizi koruyan diyet yemeklerinden egzersize, seksten alternatif tıp yöntemlerine kadar bilmeniz gereken her şeyi, başarılı kalp doktorumuz Özgen Doğan bu kitapta sizler için bir araya getirdi; üstelik karmaşık tıp terimleriyle değil, herkesin anlayabileceği sade ve akıcı bir dille.
Basit bir kusma ya da mide bulantısı kalp krizinin habercisi olabilir mi?
Zayıf insanların kalp hastalığı ve kansere yakalanma riski neden daha düşüktür?
Şeker hastalığının en önemli sebebi nedir?
Çay kalp sağlığı için faydalı mıdır?
Egzersiz yapmadan kilo vermek mümkün müdür?
Kilo ile tansiyon arasında herhangi bir ilişki var mıdır?
Columbia Üniversitesi''nde As. Profesör olan Dr. Özgen Doğan, New York Presbyterian ve Long Island College hastanelerinde kardiyolog olarak çalışmaktadır. 1980 yılında Robert Kolej''i bitirdi. 1980-1986 yıllarında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi''nde eğitim görerek doktor unvanı kazandı. Diagnostic Cardiology isimli kardiyoloji kliniğinin kurucularındandır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963