scorecardresearch.com Kadın Sağlığı Kitap Seti (6 Kitap) ve Tüm Sağlık - Beslenme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kadın Sağlığı Kitap Seti (6 Kitap)

Kadın Sağlığı Kitap Seti (6 Kitap)

Yayınevi : OPTİMİST YAYINLARI

Tür : Sağlık - Beslenme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.MENAPOZDAN KORKMAYIN
Doğurganlığınızın sona ermesi çekici ve zinde görünmenize engel değil.
Her kadının menopoza girmesi kaçınılmazdır ama yaşdönümünü nasıl geçireceği büyük ölçüde kendisine bağlıdır.
Menopozdan Korkmayın, bu hormonal değişim sürecini en az sorunla atlatmanız için bir rehber niteliğinde. Kemik erimesi, kilo problemleri, psikolojik sorunlar... Merak ettiğiniz soruların cevaplarını bu kitapta bulacaksınız. Ayrıca hormon almanın vücudunuzda hangi etkileri yarattığı konusunda da bilgi edineceksiniz.
Menopozdan Korkmayın yaşdönümünüzde kendinizi yenilemenize rehberlik edecek. Size sunduğu kapsamlı beslenme ve zindelik programıyla bu zor dönemi sıkıntılarla değil, değişimle geçirmenize yardımcı olacak.
40 yaşını aşan her kadın için çok yararlı olacak bu başvuru kitabını mutlaka okumalısınız.
MENOPOZ VE HORMON TEDAVİSİ

Her yıl tüm dünyada milyonlarca kadın menopoza giriyor Bu dönemde kadınlar sağlıklarına ilişkin en karmaşık kararlarından biriyle karşı karşıya kalır: hormon tedavisi görmek ya da görmemek. Pek çok kadının ( ve doktorların) bu tedavi hakkında bilgili ve akılcı tercihler yapmak için yönlendirmeye çok ihtiyacı var.
Harvardlı ünlü doktor JoAnn E. Manson tarafından kaleme alınmış bu kitap son yıllarda yapılmış birçok araştırmanın sonuçlarına dayanıyor. Bu kitap konuyla ilgili bilimsel teoriyi hormon alıp almama konusunda bocalayan tüm kadınlara yardım edecek şekilde sunan ilk kitaptır.

Kitap aşağıdaki konular üzerinde duruyor:

- Hangi kadınlar hormon tedavisi için en iyi adaylar olarak düşünülür ve hangilerinin ne olursa olsun hormon tedavisinden kaçınması gerekir?

- Hormon tedavisinin muhtemelen etkileyeceği yaygın hastalıklar - yani kalp hastalığı, inme , bacaklarda ve akciğerlerde pıhtı, meme kanseri ve kalça kemiği kırığı- açısından kişisel riskinizi nasıl hesaplarsınız? Bu hesaplamalar hormon tedavisi konusundaki kararınızı nasıl yönlendirmelidir?

- İyi aday olan kadınlar için en iyi östrojen dozu ve formülü, tercih edilecek progesteron ve tedavinin optimal süresi nedir?

- Hormon tedavisi görmeyen ya da böyle tercih eden kadınlar için semptomların yatıştırılması ve genel sağlık açısından alternatif çağrılar nelerdir?

- Menopoza geçiş konusunda doktorunuzla nasıl etkin bir işbirliği yapabilirsiniz?
Menopoz ve Hormon Tedavisi bu ve benzeri sorularınızın yanıtlarını ve genel sağlığınız için alternatif çareleri bulabileceğiniz bir kitap.Yazar Dr. JoAnn E. Manson, bugüne kadar ABD''li kadınlar üzerinde yapılmış en kapsamlı iki araştırmanın başına geçmiş ve meslek hayatını büyük oranda kadın sağlığına adamış 20 yıllık bir dahiliye uzmanı ve endokrinolog. Kitabındaki önerilerini gözlemsel olarak 121.999 hemşirenin otuz yıl takip edildiği Hemşire Sağlığı Araştırması''ndan ve161.000 kadının incelendiği Kadın Sağlığı Girişimi''nden elde edilen bulgulara dayandırıyor.
MEME KANSERİNİ NASIL ATLATABİLİRSİNİZ?
Meme Kanserini Aşmaya Yardımcı Olacak Tıbbın En Son Bilgileri ve Yaşanarak Kazanılmış Dersler
Dr. Carolyn Kaelin meme kanserini çok iyi anlayan bir doktordur. Amerika''nın bu alandaki önde gelen uzmanlarından biri ve deneyimli bir cerrah olmasının yanı sıra, meme kanserini yaşamış ve atlatmayı başarmış birisidir. Hem doktor hem de hasta olarak deneyimlerine dayanarak kaleme aldığı Meme Kanserini Nasıl Atlatabilirsiniz? adlı bu kitap meme kanserini anlamak ve bu hastalıkla başa çıkmak için başvurabileceğiniz eşsiz bir kaynaktır.
• Teşhisi anlamak ve bakım ekibinizi oluşturmak
• Tedavi seçeneklerini değerlendirmek ve bilinçli kararlar vermek
• Benlik duygunuzu korumak ve tedavinin zorluklarına karşı koymak
• Meme kanserinin estetik yönleri; en iyi görünmeniz ve hissetmeniz için öneriler
• Meme kanseri sonrasında dengenize yeniden kavuşmanız için egzersiz, beslenme, cinsellik ve ötesi
• Meme kanserinin tekrarlama olasılığını önemli ölçüde azaltabilecek öneriler.
MİYOMLAR ÇARESİZ DEĞİLSİNİZ
Doktorunuz rahminizde miyom olduğunu söyledi. Yıkıldınız. Aklınıza ilk gelen kanser olma ve çocuk doğuramama ihtimalinizin olup olmadığıydı. Bir de tabii ameliyat gerekiyor muydu? Yok muydu bunun bir çaresi?

Bu kitap, miyomlara karşı çaresiz olmadığınızı detaylı bir şekilde anlatıyor, aklınıza gelebilecek önemli sorulara güvenilir yanıtlar veriyor. Nedenleri nelerdir, tedavi ne zaman zorunludur, gebelikte neye dikkat etmek gerekir, tedavi için hangi yöntemler uygulanmaktadır...

Miyomlar, tedavi sürecine katkıda bulunmanız ve doktorunuzla daha bilinçli bir şekilde konuşmanız için ihtiyaç duyacağınız bilgileri sunuyor. Hormonlar ve ameliyatla ilgili bilgileri, alternatif şifa önerilerini ve kendi kendinize neler yapabileceğinizi bu kitapta bulacaksınız.
KADINLARDA YÜKSEK TANSİYON
 • Kadınlarda farklı olan nedir? Size özel tedavi stratejileri, stres ile ilgili yönleri, rahatlama önerileri. • Yüksek tansiyonlu bir kadınsanız ya da anneniz, teyzeniz, halanız, ablanız veya bir arkadaşınız yüksek tansiyonu olan bir kadınsa, elinize almış olduğunuz bu kitap farklı bir yarar sağlayacak. Çünkü yazar, yüksek tansiyonun kadınlarda nasıl kontrol altına alınabileceğini anlatıyor. • Pek çok hastalık gibi, yüksek tansiyonun da bir genel tetikleyicileri var, bir de kadınlara özel olanları; dahası hem belirtiler hem de seyir bakımından da kadın ve erkeklerde farklar söz konusu. • Dr. Koch, kitabında bu modern zamanlar hastalığını tedavi etme yöntemlerini anlatıyor, risk faktörlerinin nasıl bertaraf edilebileceğini gösteriyor ve sizi yüksek tansiyonu yenmeye davet ediyor. • Dr. Lutz Koch, hem fizik tedavi ve rehabilitasyon, hem de doğal şifa yöntemleri ve şiroterapi (el ile tedavi) alanında uzman hekimdir. 1979’dan beri Graal-Müritz Baltık Kaplıcası Rehabilitasyon Merkezi’nde miyokard enfarktüsü ya da kalp ameliyatı geçirmiş hastaların rehabilitasyonu başta olmak üzere, kalp-dolaşım hastalarından sorumludur.


  BAŞ AĞRISI, MİGREN ve NEVRALJİ

  Baş ve yüz ağrıları hakkında bilmeniz gereken her şey.


  Sıradan bir rahatsızlık cümlesidir “Başım ağrıyor”. Ama her baş ağrısının bir nedeni vardır. Ve bu neden mutlaka ortaya çıkarılmalıdır. Aksi durumda, istenmeyen sonuçlara götürebilir.


  Baş Ağrısı, Migren ve Nevralji çeşitli baş ağrısı türlerini, bunların nedenlerini ve tedavi yönlerini ele alıyor. Migrenden gerilim tipi baş ağrısına, küme baş ağrılarından travmaların ve beyindeki sorunların sonucu ağrılara kadar, baş ağrısı konusunda tüm bilmek istediklerinizin yanı sıra önleme ve tedavi konularında da neler yapabileceğinizi anlatıyor.

 • Yeni ilaçlar ve kolay uygulanan seçenekler

 • Soru listeleri ve günlük tavsiyeler

 • Kendiniz neler yapabilirsiniz?


  Elinizdeki kitap deneyimli bir nörolog ve ağrı uzmanı Dr. Andreas Peikert tarafından yazılan kitabın üçüncü gözden geçirilmiş baskısının çevirisidir. Uluslararası Baş Ağrısı Derneği’nin en son tasniflerine göre hazırlanmıştır.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  • 'Şifa Niyetine'

   Yazar : Zahide Yetiş

   Tür : Sağlık - Beslenme


   Şifa Niyetine - Zahide Yetiş İnsanın en değerli hazinesidir sağlık... Geri kalan her şey aslında teferruattır. Sağlık elden...
   Devamı...
  • 'İbni Sinanın Küçük Tıb Kanunu (Ciltli-İngilizce)'

   Yazar : Prof. Dr. H. Kadircan Keskinbora

   Tür : Sağlık - Beslenme


   İbni Sinanın Küçük Tıb Kanunu (Ciltli-İngilizce)...
   Devamı...
  • 'İyileşme Şifresi'

   Yazar : Dr. Alexander Loyd

   Tür : Sağlık - Beslenme


   İyileşme Şifresi - Dr. Alexander Loyd 6 Dakikalık İyileşme Yöntemi HAYATINIZ BOYUNCA YANINIZDA OLACAK MANEVİ BİR İLKYARDIM...
   Devamı...
  • 'En İyi İlaç Sensin'

   Yazar : Dr. Frédéric Saldmann

   Tür : Sağlık - Beslenme


   En İyi İlaç Sensin - Dr. Frédéric Saldmann Fransa’da Bir Fenomen Haline Gelen Bu Kitap 400.000’den Fazla Satti...
   Devamı...
  • 'Diyet-Egzersiz Günlüğü'

   Yazar : Kolektif

   Tür : Sağlık - Beslenme


   Kilo vermeyi kafanıza taktıysanız işte size yediklerinizi ve egzersizlerinizi not edeceğiniz, kendi kendinizin motivatörü...
   Devamı...
  • 'Işığın Elleri'

   Yazar : BARBARA ANN BRENNAN

   Tür : Sağlık - Beslenme


   Işığın Elleri - Barbara Ann Brennan "Barbara Brennan'ın çalışması zihin açıyor. Hastalığın oynadığı rol ve sağlığa nasıl...
   Devamı...
  • 'Vakalar'

   Yazar : M.Uğur Yılmaz

   Tür : Sağlık - Beslenme


   Vakalar - M.Uğur Yılmaz Sağlık piyasası bir tiyatro sahnesidir. Bu sahnede herkes sistemin kendisine verdiği rolü oynamaktadır...
   Devamı...
  • 'Kanserin Öteki Yüzü'

   Yazar : Işık Uğurlu

   Tür : Sağlık - Beslenme


   Kanserin Öteki Yüzü - Işık Uğurlu Bu kitabı, tüm kanser hastalarına ve sevdikleri kanser tedavisi görenlere, hediye...
   Devamı...

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963