scorecardresearch.com İlkyardım Kılavuzu ve Tüm Sağlık - Beslenme Kitapları Radikal Kitap'ta!
İlkyardım Kılavuzu

İlkyardım Kılavuzu

Tür : Sağlık - Beslenme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Evinizde, ofisinizde ve aracınızda acil durumlar için bulunması gereken önemli bir kaynak.

Muhtemeldir ki, herhangi bir anda tıbbi ilk yardımda bulunmanız gerekebilir. BUNU NASIL YAPTIĞINIZ SİZİN YA DA BAŞKALARININ YAŞAMINI KURTARABİLİR.

Tıbbi yardım gereken acil bir durum oluştuğunda, siz:
Ne yapacağınızı biliyor musunuz?
Ne yapmayacağınızı biliyor musunuz?
Nasıl başarılı bir tedavi uygulayacağınızı ve/veya göreceğinizi biliyor musunuz?
Başkalarının hayatını kurtarmaya yardım edebilir misiniz?
Bu soruların cevabını ancak bu kitabı okuduğunuzda verebileceksiniz.

Bu kitabın amacı tıp alanından olmayan kişilerin acil durumlara çabucak ve yetkinlikle müdahale edebilmelerine yardımcı olmaktır. Bu nedenle, açık ve dolaysız bir dille yazılmış olup çok az tıbbi terim kullanılmıştır. Tüm tıbbi dil açıklıkla tanımlanmıştır. Bu kitap, okuyucuların yaşamsal bilgiye kolaylıkla erişmesini sağlamak ve böylece hızlı ve kendilerinden emin olarak davranabilmeleri için hazırlanmıştır.

Hepimizin, beklemediği acil durumlarda hastaya yardım çağırmadan önce doğru tedavi ve bakımı yapabilmek için çok iyi bilmesi gereken bilgileri içeren bu kitabı mağazanızda bulundurun.

UNUTMAYIN, HEPİMİZ BİR GÜN HAYAT KURTARMAK ZORUNDA KALABİLİRİZ!

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963