scorecardresearch.com Gizli Beden ( Süzüg Yürek) ve Tüm Sağlık - Beslenme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Gizli Beden ( Süzüg Yürek)

Gizli Beden ( Süzüg Yürek)

Yazar : Op. Dr. Mehmet Kasım, Dr. Ecz. Müge Kasım

Sayfa Sayısı : 400

Yayınevi : YÜKÜNÇ VAKFI YAYINLARI

Tür : Sağlık - Beslenme

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Çok uzun zaman önce Türk halkı ebedi özlerinin bilincindeydiler ve ruh ile özü ayırt edebiliyorlardı. Ayrıca hem fiziksel evrimi hem de evrensel bilincin yaratılış öncesinden uzanışını anlıyorlardı. Günümüzde bilim, insanın özünü tanımlayamamaktadır. Psikoloji sadece bilinç, bilinçaltı ve davranış bilimi olarak ortaya çıkmış, Ruh kavramı tek başına dini kurumların elinde kalmıştır. Bilimsel ve dini kurumlar birbirleriyle iletişim içinde değillerdir.

Yaşadığımız 21.Yüzyıl''da tıp bu kadar ilerlemiş olduğu halde, yaşamın ne zaman başlayıp ne zaman sona erdiğine karar vermekte zorluk çekiliyor. Din, felsefe ve sağlık ilimleri arasında uçurumlar var. "Neden hasta oluruz, neden ölürüz?" sorularının yanıtı her üç dalda da farklı. Ruh ve özü açıklamaya gelince ortalık büsbütün karışıyor. Modern tıp ruhtan pek bahsetmiyor. "Hayat ne zaman başlar, ne zaman biter?" sorularının cevaplarını her üç kurum da değişik olarak veriyor... diyen Müge ve Mehmet Kasım tıbba gönül vermiş bir çift. Geçmişten günümüze insanlığın maddi bilimlerde çok geliştiği, ancak süzüg (Tasavvuf, metafizik, batıni) önbilimlerde, ters orantılı biçimde, çok gerilediğini anladıkları andan itibaren insanın özü ve gizli beden kavramları üstünde çalışmalarına hız vermişler. Müge ve Mehmet Kasım''ın, Batı tıbbı alanındaki birikim ve de- neyim temeli üstüne inşa ettikleri Orta Asya tıbbı, Ayurveda, Dr. İbn-i Sînâ ve Sufi süzüg (ezoterik) öğretileri yanı sıra kadim atalarımızın bilgeliğine dek uzanan araştırmalarını içeren "Gizli Beden, Süzüg Yürek" adlı yapıtları, insan bedeninin çoklu katmanları ve yaşamın sırları üzerine şimdiden klasik niteliği kazanmış eşsiz bir eser.

Türkiye "Ana teması tamamlayıcı tıp gibi gözüken, ancak, varoluşu bütünsellik içinde açıklamasıyla hayranlık uyandıran bir eser."
-Mehmet Adem Soran-, MBA, Araştırmacı, Girişimci, Türkiye

"Olağanüstü. Aydınlatıcı, tarihi, bilimsel ve ruhsal bir eser." -Dr. Holly A. Perkins-, Psikiyatrist, ABD

"Kitabın içeriğine bayıldım ve derin metafiziği beni çok etkiledi. Hz. İnayet Han da benim gibi bu kitabı çok severdi, sevmiştir de, buna eminim."
-Dr. Linda Newmark-, Psikolog, Suluk Akademisi Öğretim Görevlisi, ABD

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963