scorecardresearch.com Genç Kalma Sırları -realage ve Tüm Sağlık - Beslenme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Genç Kalma Sırları -realage

Genç Kalma Sırları -realage

Yazar : MICHAEL F. ROIZEN

Sayfa Sayısı : 492

Yayınevi : KORİDOR YAYINCILIK

Tür : Sağlık - Beslenme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Neden 60 yaşındayken kendinizi 35 yaşındaymış gibi hissetmeyesiniz? Bugün binlerce insan beş yıl önce olduğundan daha gençler. Bu nasıl mümkün olabilir? Prof. Dr. Michael Roizen in başarılı kitabı, yaşlanmayı tersine çevirmeyi sağlayan birtakım öneriler sayesinde, daha önce takvim yaşlarından çok daha yaşlı yaşayan insanlar, şimdi biyolojik yaşlarından yirmi dokuz yılı çıkardılar. İlk yayınlanışından bu yana, 10 milyondan fazla insan RealAge testine katıldı ve binlerce insan yaşamlarını değiştirdiği için Prof. Roizen e teşekkür etti; kendilerini daha sağlıklı, daha genç ve daha enerjik yapan değişimleri yaratmalarını sağladığı için.Son birkaç yıldır, Prof. Roizen ve ekibindekiler, yaşlanma süreci konusunda çok daha fazla şey öğrendiler. Kitap, yakın zamanda elde edilen önemli tıbbi bulgulara, damarlarınızdaki iltihaplanmalar, stres azaltma, kronik hastalıklarla başa çıkma, hormon değişimi terapisi ve yaşlanmayı geciktirmek için başvurabileceğiniz diğer çeşitli yöntemlerle ilgili önemli yeni araştırmalara dayanıyor. Vitaminler ve besin tabletleriyle ilgili en son gelişmeler hakkında da bilgiler bulacaksınız; hangileri yaşlanmayı geciktirir, hangileri yaşlanmayı hızlandırır, belli ilaçları kullanıyorsanız hangilerinden uzak durmalısınız ve hangilerinden ne kadar kullanmalısınız? Roizen, size kendinizi daha yaşlı hissettiren hastalıkların yüzde 80 inin gelişimini geciktirebilmeniz ve hatta bazen önleyebilmeniz için işe yarayacak yetmişten fazla yöntem öneriyor. Örneğin, kahve veya doğru türde ve doğru miktarlarda yenen çikolata, damarlarınızı, eklemlerinizi ve hafızanızı koruyabilir ve iltihaplanmaları, damar tıkanıklıklarını engelleyebilir. Ama diğer yandan, yanlış türde ve gereğinden fazla ya da az yenen çikolata, gereksiz yaşlanmaya, enerji kaybına yol açabilir; çok fazla alınan A vitamini gibi. RealAge, her tercihin ve alışkanlığın yıl olarak karşılıklarını size söyleyerek, hayatınızı daha anlamlı, rahat, genç, sağlıklı ve enerjik kılacak tercihleri daha kolay yapmanızı sağlıyor. İstatistiklerden veya bulgulardan daha etkili bir diğer özellik, kitap boyunca sunulan gerçek hikayeler; RealAge programını izleyerek kendilerini biyolojik açıdan gençleştiren, daha mutlu ve daha sağlıklı hayatlar yaşayan insanların başarı hikayeleri! Bu kitapla, okurlar biyolojik yaşlarını tersine çevirerek kendilerini olduklarından daha genç hissedebilecek, daha genç görünebilecekler; çünkü öyle olabilecekler. RealAge Devrimi ne katılın ve gençleşin!
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963