scorecardresearch.com Doğru Gıda Doğru Yaşam Doğru Mutfak ve Tüm Sağlık - Beslenme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Doğru Gıda Doğru Yaşam Doğru Mutfak

Doğru Gıda Doğru Yaşam Doğru Mutfak

Yazar : Uğur Gögüş

Sayfa Sayısı : 284

Yayınevi : PELİKAN YAYINCILIK

Tür : Sağlık - Beslenme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Günümüz insanını en fazla tehdit eden hastalık ve rahatsızlıklara karşı doğru gıda ve doğru mutfak alışkanlığını kazandırarak korunma ollarını açıklamaya çalıştım. Sağlığınıza doğru gıda alımı ve bilinçli beslenme alışkanlığı ile yapacağınız olumlu katkılar bu kitabımdaki yegane amacım ve beni motiviye eden faktör oldu. Gıda teknolojileri, hijyeni ve beslenmesi onlarındaki son gelişmeleri birey sağlığı ile bağlantı kurarak sizlere ulaştırmaya çalıştım. Üstelik unu yapmamın, gıda endüstrisinin yanlış bir yöne sürüklendiği devrede bu kitabın önemini artırdığına inanıyorum. Zira gıda konusunda eğitim ve araştırma veren akademik çevrelerimiz, artık kendilerini sadece gıda mühendisliği, sadece beslenme ya da sadece gıda teknolojileri şeklinde sınıflandırarak kamplara ayırdı. Artık istisnaları olmakla birlikte, bu meslek gruplarından olan akademik bireyler bir araya gelip gıdayı bütün olarak teknolojisi, mühendislik yanı ve besin değeri ile birlikte inceleyen ve araştıran çalışmalara girişmiyor. Yeri gelmişken gıdanın teknolojisi ile, besin değeri ve mühendisliği ile tek bir amaca, insan sağlığına hizmet ettiğini, bu yüzden de adı geçen meslek gruplarının birbiri ile meslektaş ve akraba olduğunu daha doğrusu olması gereğini belirtmek istiyorum

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963