scorecardresearch.com Doğanın Sunduğu İlaçlar ve Tüm Sağlık - Beslenme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Doğanın Sunduğu İlaçlar

Doğanın Sunduğu İlaçlar

Yayınevi : READER'S DIGEST

Tür : Sağlık - Beslenme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Doğanın sunduğu ilaçlar, çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde ve belirtilerinin ortada kaldırılmasında kullanılan bitkilerin özelliklerini tanıtan pratik bir kılavuzdur. Kitap, dünyanın dört bir yanında insanların yüzyıllardır, hatta bazen binyıllardır şifa aramak için başvurdukları bitkiler hakkında sizleri bilgilendirmeyi amaçlayarak tasarlandı. Bitkileri ve bitkilerin öykülerini öğrenmenin hem doğayı, hem de insanı ve insanlık tarihini daha iyi tanımak anlamına geldiğini de göreceksiniz.

Kitap içeriğinde öne çıkanlar;
Bitkiler ve bitkilerin tedavi amaçlı kullanımına ilişkin heyecan verici bir rehber
• 178 bitki ve şifa verici özellikleri
• Bitkilerinizi tanımanızı kolaylaştıracak 500’den fazla renkli ve ayrıntılı resim
• 150’den fazla rahatsızlık ve bunlara çare olacak bitkiler
• Kendi bitkilerinizi yetiştirmenin yolları
• Kendi bitkisel ilaçlarınızı hazırlamak için yöntemler


Özel bölümler ;
Doğanın ecza dolabı
Bitkiden güçlü bir ilaca
Batı’da bitkilerle tedavi
Doğu tıbbında bitkiler
Kendi bitkilerinizi nasıl yetiştirirsiniz ?
Bitkilerin toplanması ve saklanması
Kendi bitkisel ilaçlarınızı hazırlayın

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963