scorecardresearch.com Doğadan Gelen Sağlık : Bitki Çayları ve Tüm Sağlık - Beslenme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Doğadan Gelen Sağlık : Bitki Çayları

Doğadan Gelen Sağlık : Bitki Çayları

Yazar : Prof. Dr. Erdem Yesılada

Sayfa Sayısı : 168

Yayınevi : AMERİKAN HASTANESİ YAYINLARI

Tür : Sağlık - Beslenme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


« Çay aslında bilinen en eski ve en basit ilaç uygulamalarından biridir . »

« Bitkiler sadece hastalıkların tedavisinde kullanılmaz. Hastalıklardan korunmak için de kullanılır. Bitkilerin değişik amaçlarla kullanılışında en çok kullanılan form bitkisel çaylardır. Son yıllarda bitkisel çaylar siyah çayın yanında farklı bir lezzet için de geniş miktarda kullanılmaya başlamıştır. Diğer taraftan, hastalıklardan korunmak veya vücudun direncini artırmak için de pek çok bitki ve bitki karışımı çay olarak halkımız tarafından tercih edilerek kullanılmaktadır. (…) Prof. Dr. Erdem Yeşilada’nın kitabını, halkımıza bilimsel doğruları gösteren bir yıldız gibi parlayan bir kaynak olarak gördüm. Kitaptaki sağlam bilimsel temellere dayanan monograflar, halkımızın bitkileri, bilhassa sağlıklarını koruma ve günlük rahatsızlıklarının giderilmesinde yardımcı olmaları için daha doğru bir şekilde kullanmalarını sağlayacaktır. Bitki çaylarını yukarıda belirttiğim amaçlar ve hatta daha farklı bir lezzet için kullananların temel eser olarak değerlendirmelerini tavsiye ederim. » Prof. Dr. Ekrem Sezik

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963