scorecardresearch.com Dikkat! Kalbiniz Konuşuyor ve Tüm Sağlık - Beslenme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Dikkat! Kalbiniz Konuşuyor

Dikkat! Kalbiniz Konuşuyor

Yazar : DR. MIMI GUARNERI

Sayfa Sayısı : 192

Yayınevi : PEGASUS YAYINLARI

Tür : Sağlık - Beslenme

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


DİKKAT! KALBİNİZ KONUŞUYOR
Dünyanın en önemli Kalp Cerahlarından biri olan DR. MİMİ GURANERİ Sağlıklı bir kalbe sahip olmanın sırlarını anlatıyor Dünyada her yıl, 17.5 milyon insan kalbe bağlı hastalıklardan ölmektedir––her dakikada iki kişi. Kadınlar yakalandıkları göğüs kanseri nedeniyle bu sayı içerisinde çoğunluğu oluşturuyorlar. Önemli araştırmalar ve birikimlere rağmen, yıllık olarak 650.000.000’in üzerinde kalp krizi vakaları yaşanmaktadır. Bu alandaki yeni araştırmaları ile Dr. Guaneri bu kalp draması ile bilimi ustalıkla iç içe geçirmektedir. Kalbi çok katmanlı, karmaşık bir organ olarak tanımlayıp, akıldan ayrı olarak kalbi, zeka, hafıza ve karar alma becerilerini sağlayan bir santral olarak tanımlayan yeni bilmi keşfe çıkmıştır.
Tarihteki bütün dali sağlıkçılar gibi, Dr. Mimi Guarneri sağlık öykülerinin gücünün farkındadır. O, tam anlamıyla bir kalp doktorudur. Yalnızca fiziksel kalp ile değil duygusal kalp ile de ilgilidir. “Dikkat! Kalbiniz Konuşuyor” da her ikisi de var.
––Dr. Larry Dossey
Dr. Mimi Guarneri kalp evini eşit bir şekilde stent ve şefkatle açan nadir doklardan biridir. Zeki bir teknisyen olarak, güçlü bir şifacıdır. Bu derin kitapta, kalbi bütün boyutlarıyla tanımlamaktadır. Kendi deneyimleriyle tıptaki yeni keşifleri birleştirecek bütünsel bir yön sunmaktadır. Bu kitap hayatınızı değiştirebilir ve hatta hayatınızı bile kurtarabilir.
––Dr. Dean Ornish, Kalp Cerrahı
Bu kalp kitabında, Dr. Guarneri kalp sağlığı ile ilgili edebi bir dil oluşturmuştur. Tamamen yaşanmış gerçek olayları teknolojideki son gelişmelerle birleştirerek, kalbimizi nasıl dinlememiz gerektiğini göstermektedir. Diğer insanların kalbiyle birlik olarak, anılara tutunarak ve zekamıza sarılarak…
––Dr. Paul Pearsall
Dr. Mimi Guarneri Tamamlayıcı Tıp Merkezi’nin kurucusu ve medikal direktörüdür. 1995’ten beri kalp hastalıkları ile ilgili olarak klinikte çalışan bir doktordur. Kalp ile ilgili birçok dergi ve gazetede sayısı makaleleri yer almıştır. Dr. Guarneri son teknolojik gelişmeler ve araştırmalar sonucunda kalbin fiziksel bir pompanın ötesinde olduğunu keşfederek kalp ve ruh arasındaki köprüyü kurmaktadır.
İNSAN YAŞAMININ EN ÖNEMLİ ORGANI OLAN KALP HAKKINDA MÜKEMMEL BİR KİTAP
KALP SAĞLIĞINIZI KORUYUN….

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963