scorecardresearch.com ÇOCUK SAĞLIĞI VE EĞİTİM SETİ (5 KİTAP) ve Tüm Sağlık - Beslenme Kitapları Radikal Kitap'ta!
ÇOCUK SAĞLIĞI VE EĞİTİM SETİ (5 KİTAP)

ÇOCUK SAĞLIĞI VE EĞİTİM SETİ (5 KİTAP)

Yayınevi : HAYAT YAYINLARI

Tür : Sağlık - Beslenme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.BİR ANNEYE MEKTUPLAR


RUHEN VE BEDENEN SAĞLIKLI ÇOCUK YETİŞTİRMEK


REHBER ANNE BABALAR


ÇOCUĞA HAYIR DEMEK ÇÖZÜM DEĞİL


HAMİLELİĞE HAZIRLIK DOĞUM VE SONRASI ANNENİN EL KİTABI

BİR ANNEYE MEKTUPLAR

Annelik; dünyanın en kutsal olduğu kadar, en zor işidir de. İşte bu gerçekten hareketle Psikolog Doktor Wilhelm Stekel, hamilelikten başlayarak doğuma ve oradan çocuk yetiştirmeye uzanan dönemlerinde annelere yardımcı olmak amacıyla, meslek hayatında kazanmış olduğu tecrübeleri bu kitapta biraraya getiriyor. Her bir konu, annelere gönderilen birer mektup şeklinde ele alınıyor. Mektuplar kimi zaman öğütler, kimi zaman ibret verici hikâyeler, kimi zaman da bir doktorun tıbbi tavsiyeleri şeklinde. Kitapta yer alan konulardan bazıları şunlar:

 • Hangi amaçla çocuk sahibi olunur?
 • Hamilelik esnasında bir kadının beslenme ve hayat tarzı nasıl olmalıdır?
 • Bebeğin doğumu ve beslenme şekli ile ilgili bilinmesi gerekenler nelerdir?
 • Çocuğun eğitiminde ceza, korku, sevgi gibi unsurlar nasıl dengelenecektir?
 • Yeni bir bebek beklenildiğinde ailenin diğer çocukları bu duruma nasıl hazırlanmalıdır?


  Bunlara benzer konuların bir sohbet havasında ele aldığı bu eser, anne adayları ve çocuklarını en şekilde yetiştirme gayretindeki anneler için rehber bir kitap olma özelliği taşıyor.


  RUHEN VE BEDENEN SAĞLIKLI ÇOCUK YETİŞTİRMEK
 • Çocuklar geleceğimizdir. Her anne-baba evlatlarının en iyi şekilde yetişmesini ve böylelikle geleceğini en güzel şekilde inşa edebilmeyi ister. Bu yüzden onlara yapılan her türlü yatırım yerindedir.

  Yatırım derken sadece masraflar, okumasına harcanan meblağ akla gelmemelidir. Onlara vakit ayırmak, eğitimleriyle bizzat ilgilenmek, yakınlık ve sevgi; maddiyattan çok daha önemlidir. İşte çocuk eğitimi konusunda bilgilenmek bu yüzden önemlidir. Ancak şunu belirtmekte fayda var. Her çocuk kendine özgü bir dünyadır ve bu sebeple çocuklarla olan ilişki genellenemez, kurallara bağlanamaz, tek bir kalıba uymaz.


  REHBER ANNE BABALAR

  Sizler, çocuğunuzun ilk ve en önemli öğretmenisiniz. Neden mi? Çünkü, siz anne-babalar, çocuğunuzda ortaya çıkmayı bekleyen gizli yetenekleri fark edebilme ve açığa çıkarma gücüne sahipsiniz. Bu kitapta anlatılan teknikleri kullanarak yazar Sandra BURT ve Linda PERLIS, Harvard, Brown, Stanford, Yale, Harvard Tıp Okulu ve Oberlin''den iyi derecelerle mezun olmuş 7 çocuk yetiştirdiler.


  İyi birer ebeveyn olan yazarlar, çocuğun doğal yeteneklerini bilme, kabullenme ve bunları geliştirmeyi öğrenme yoluyla ondaki tüm potansiyeli açığa çıkaracak teknikler sunuyorlar. Sizlere sadece rehberlik yapmakta kalmayıp bunların uygulamalarını kendi hayatlarından örneklerle destekleniyorlar.


  Her ailenin kitaplığında olması gereken bir eser...


  ÇOCUĞA HAYIR DEMEK ÇÖZÜM DEĞİL

  Çocuğunuzun davranışını düzeltmeye çalışırsınız; çocuğunuz sizi dinlemeyi reddeder; siz de ya pes eder, ya da sinirlenirsiniz. Her iki durumda ikiniz de kızgın ve dargın ayrılmışsımızdır. Fakat bu, böyle olmamalı.


  Bu kitapta, yeni yürüme dönemindeki bebeklere ve küçük çocuklara kendini kontrol edebilmeyi öğretmek ve yerleştirmek için uygulayabileceğiniz yedi aşamayı öğreneceksiniz.


  Bu başarılı yaklaşımla:

 • Çocuğunuzun sizi dinlemesini ve itaat etmesini
 • Temel mantık yürütme becerilerini kazanmasını,
 • Ebeveyn-.çocuk arasındaki çatışmaya değil, davranışa odaklanmayı,
 • Çocuğunuzun, seçimleri ve bunların sonuçları arasındaki bağlantıyı kısabilmesini,
 • Çocuğunuza "hayır" demek sizin onun davranışlarını düzeltmeyi öğreneceksiniz.


  Bu kitabın yardımıyla, ebeveynlik deneyiminiz daha önce hiç olmadığı kadar mükemmel hale gelecek!


  HAMİLELİĞE HAZIRLIK DOĞUM VE SONRASI ANNENİN EL KİTABI
  * Sağlıklı bir bebek sahibi olma şansınızı artırmak için hamilelik öncesinde neler yapmalısınız?
  * Doğum Öncesi bakım, muayane ve danışmanlık için tavsiyeler
  * Fetüsün gelişimini ay ay takip etmenizi sağlayan resimler
  * Hamilelikte karşılaşabilecek risk faktörleri, uyan işaretleri ve komplikasyonlar hakkında önemli bilgiler
  * Yeni doğan bebeğiniz hakkında bilmeniz gerekenler
  * Doğum öncesi ve doğum sonrası egzersizleri
  * Ve dahası
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963