scorecardresearch.com Çarmıha Gerilen Molekül ve Modern Bilimin Kolesterol Masalları ve Tüm Sağlık - Beslenme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Çarmıha Gerilen Molekül ve Modern Bilimin Kolesterol Masalları

Çarmıha Gerilen Molekül ve Modern Bilimin Kolesterol Masalları

Yazar : Mevlüt Durmuş

Yayınevi : Barış Platin Yayınları

Tür : Sağlık - Beslenme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

`kalp krizi` damar sertliği ve bazı hastalıkların yüksek kolesterol düzeyi ile iddia ilişkisi, şu ana kadar bilim adına kurulan en saçma ilişkidir.``HOROZLAR HER SABAH ÖTTÜĞÜ İÇİN GÜNEŞ DOĞAR`` önermesi,önce horoza daha sonra güneşe bakılarak istatislik değerlendirme yapılırsa sonuçlar anlamlı olabilir fakat doğru değildir.! kolesteroldeki kaos(2003)ve kayıp felsefe genleri (2005) kitapların yazarı MEVLÜT DURMUŞ, `kolesterolün ve yağ asitlerinin (trigliseritlerin) masum olduğunu iddia ettiği matematiksel denklemle (2003) birlikte inceliyor. bu bir manifesto:dikkate alıp anlamak okuyucuların kendi kararı olacaktır,fakat manifestonun varlığını mutlaka bilmelisiniz. Kolesterol yüksekliğinin gerçek mantığını anlama cesaretini gösteren araştırmacı ve doktorların da ilerleyen zamanda söz konusu kolesterolle ilgili `KOLESTEROL MOLEKÜLLERİ BAZI HASTALIKLARDA SUÇLUDUR` düşüncesinin karşısında olacağından hiç şüphem yok..kolesterol yüksekliği ve çeşitli hastalıklar arasında varolduğu söylenen pozitif ilişki,kendi adıma insanları kandırma için anlatılan basit masaldan ibarettir.insanlar masallarla kandırılıyor.masallar,masal seven araştırmacı ve doktorlar için oldukça eğlenceli olabilir ama kolesterol konusunda anlatılan hiçbir masal bilimde bağdaşamaz ve asla matematikle sınanmaya cesaret edilemez...

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963