scorecardresearch.com Bir Daha Asla Hastalanmayın ve Tüm Sağlık - Beslenme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bir Daha Asla Hastalanmayın

Bir Daha Asla Hastalanmayın

Yazar : Raymond Francis, Kester Cotton

Sayfa Sayısı : 418

Yayınevi : BUTİK YAYINCILIK

Tür : Sağlık - Beslenme

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Elizabeth sekiz yıl boyunca kronik yorgunluktan şikayetçiydi ve su¨rekli gu¨çlu¨ ağrı kesiciler kullanmasına sebep olan artiritten muzdaripti. Sayısız doktor ve alternatif tıp uzmanına gitmesine rağmen, yorgunluğu ve ağrıları nedeniyle çalışamaz hale geldi. Ardından Ray Francis’in mucizevi çalışmalarını öğrendi. Birkaç ay içinde, ağrıları kayboldu ve enerjisi yu¨kseldi. Bir yıl sonra, mu¨thiş bir maaşla işine döndu¨. “Raymond bana hayatımı geri verdi,” dedi.
Albert, neredeyse on yıldır “tedavi edilemeyen” bir depresyondan muzdaripti ve intihar etmeyi du¨şu¨nu¨yordu. Ray Francis ile tanıştıktan sona, Albert yaşadığı problemin kökeninde, işlenmiş gıdalar içeren diyetinin ve şekere olan bağımlılığının var olduğunu gördu¨. Francis’in beslenme programını uygulamaya başladıktan bir hafta sonra, fiziksel olarak kendini daha iyi hissetti ve uzun, sağlıklı bir yaşam için hayata tutunmaya karar verdi.
Üç yaşındaki Anne, bir tu¨rlu¨ açıklanamayan krizler geçiriyordu. Bir su¨ru¨ doktora göru¨nmu¨ş, sayısız ilaç tedavisi görmu¨ştu¨, ama hiçbir şey krizleri dindirmiyordu. Çaresizlik içinde, ailesi Ray Francis’e başvurdu. Ray, Anne’in probleminin, duvarları yeni boyanmış ve yeni mobilyalarla döşenmiş yatak odası olduğunu fark etti. Başka bir odada uyuduktan sonra, Anne’in krizleri sona erdi. Bugu¨n Anne normal ve sağlıklı bir çocuk.
Bu insanlar, hastalık yerine sağlığı seçmeyi öğrendiler; siz de yapabilrsiniz. Sağlık tesadu¨f değil, bir tercihtir. Bugu¨nden başlayarak, hastalığın olmadığı bir toplumda yaşamak için bazı adımlar atabilirsiniz.
Ölu¨mcu¨l bir hastalık, bir kimyager ve MIT mezunu olan Ray Francis’i, sağlık ve hastalığa dair devrimsel bir teori oluşturmaya itti: tek bir hastalık, hastalığın iki sebebi ve sağlık ve hastalığa giden altı yol vardır. Onun bulguları ve insanı hayrete du¨şu¨ren iyileşme su¨reci, neredeyse tu¨m hastalıkların önlenebilir ve tersine çevrilebilir olduğunu fark etmesini sağladı.
Bu inanılmaz kitap, tek derste sağlığı anlatıyor. Yanılgılara son veriyor, hastalığın u¨zerindeki sır perdesini kaldırıyor ve şu soruların yanıtlarını veriyor: Sağlık nedir? Hastalık nedir? İnsanlar neden hastalanır? Hastalık nasıl önlenebilir? Hastalık nasıl tersine çevrilir?
Bir daha asla hastalanmak zorunda kalmayacaksınız.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963