scorecardresearch.com Beyninizi Yenileyin - 60 Günde Sağlıklı Bir Beyin ve Tüm Sağlık - Beslenme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Beyninizi Yenileyin - 60 Günde Sağlıklı Bir Beyin

Beyninizi Yenileyin - 60 Günde Sağlıklı Bir Beyin

Yazar : Ryuta Kawashıma

Sayfa Sayısı : 180

Yayınevi : MARSIK YAYINCILIK

Tür : Sağlık - Beslenme

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Beyin Sağlığınız İçin Egzersiz Kitabı Son zamanlarda... • İnsanların isimlerini unutuyorsunuz. • Eşyaların yerlerini hatırlayamıyorsunuz. • Kendinizi ifade etmek için doğru sözcükleri bulamıyorsunuz. Eğer bu yaşlanmaya dair deneyiminizi anlatıyorsa, Ryuta Kawashimanın "Beyninizi Yenileyin -60 Günde Sağlıklı Bir Beyin" adlı kitabı tam size göre. Her gün, bir sayfa basit matematik egzersizi çözerek beyninizi yenileyin. Haftalık testler ve kişisel seyir defteriniz, beyninizi çalıştırırken ne kadar aşama kaydettiğinizi görmenizi sağlayacak. Bize yalnızca 60 gün verin, biz de size daha sağlıklı ve iyi işleyen bir beyin verelim! "Ryuta Kawashima, beyin sintigrafısi konusunda deneyimli, ünlü bir nörologtur. Bu kitap, düzenli zihinsel faaliyetin kognitif fonksiyonlara yararı olduğuna dair yaygın anlamda kabul gören önermeden yararlanmaktadır." - John Mazziotta, MD, PHD UÇLA Nöroloji Bölüm Başkanı "Beyninizin genç kalması için bir program geliştirdim. Metodum, basit işlemlerden oluşan günlük programlar içermektedir. Kulağa gerçek olamayacak kadar basit gelebilir, ancak araştırmalarım, bu zevkli çalışmanın beynin en büyük bölümlerine bölgesel serebral kan akımını artırdığını ve sinirsel yolların üretimini tetiklediğini göstermektedir. Hepimiz yaşlanıyoruz; beyinlerimizin de yaşlanıyor olması son derece doğaldır. İyi haber, zihinsel gücün azalması kaçınılmaz değildir. Düzenli egzersiz yaparak vücudumuzu diri ve sağlıklı tutabiliriz. Aynı şey beyin için de geçerlidir. Eğer beyninizi çalıştırırsanız, beyin fonksiyonlarınızın bozulmasını engelleyebilirsiniz. Daha iyi bir beyne yönelik çalışmak için asla çok erken değildir! Günde yalnızca birkaç dakikanızı alacak."

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963