scorecardresearch.com The Girl Who Played With Fire (Hardcover) ve Tüm Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
The Girl Who Played With Fire  (Hardcover)

The Girl Who Played With Fire (Hardcover)

Yazar : Stieg Larsson

Sayfa Sayısı : 572

Yayınevi : Quercus Yayınları

Tür : Roman

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Stieg Larsson gleaned a remarkable degree of success before his too-early death in 2004. He had delivered to his publisher three remarkable crime novels; the initial book in his ‘Millennium’ sequence, The Girl with the Dragon Tattoo, had enjoyed an unprecedented success in his native Sweden before the translation took the UK by storm. Larsson had made a considerable mark as a crusading journalist, with a speciality in tackling political extremist groups. But he offered assistance to many people and groups who he felt were vulnerable – something of a modern hero, in fact. One of Larsson''s key achievements as a writer was to create an innovative kind of heroine for the crime novel. His unconventional sleuth, the highly intelligent computer hacker Lisbeth Salander, is a confrontational young woman, whose Goth accoutrements sometimes alienate those around her (except the individuals she opts to have sexual relations with – strictly, that is, according to the rules she lays down). In the second book in the Millennium sequence, The Girl Who Played with Fire (as in its its predecessor), Lisbeth''s closest ally is the older journalist Mikael Blomqvist, even though she has abruptly ended her emotional relationship with him. Lisbeth has left all she knows behinds her and has begun a relationship with a gauche young lover. But after a grim revenge run-in with a man who has abused her, she becomes a suspect in three murders, and is the subject of a nationwide search. Blomqvist, however, is convinced of her innocence (he has just been responsible for a blistering report on the sex trafficking industry in Sweden), and is determined to help her – whether she wants his help or not.

As with Larsson’s earlier book, this is highly compelling fare, with tautly orchestrated suspense; it''s often grisly and uncompromising (not a problem for many readers), and the massive text may be longer than is good for it, but Larsson admirers won''t begrudge the late author a word,and will be impatient for the third (and, regrettably, concluding) book in the sequence. --Barry Forshaw

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963