scorecardresearch.com MELODİ BAÇ’TAN 2. YASAK ve Tüm Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
MELODİ BAÇ’TAN 2. YASAK

MELODİ BAÇ’TAN 2. YASAK

Yazar : Melodi Baç

Yayınevi : İkinci Adam Yayınları

Tür : Roman

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 

Geçtiğimiz yıl Yasak adlı fantastik romanı ile büyük beğeni toplayan Melodi Baç, ilk kitabının devamı olan Yasak 2-Crista’yi okurların beğenisine sundu.

16 yaşındayken, geçtiğimiz yıl çıkardığı YASAK’ta dünyaya eğitim amacıyla inen bir meleğin, ölümlü sandığı bir şeytana aşık olması ve bu durumun imkansızlıklarını anlatan yazar, Yasak 2’de ikisinin bütün dünyaya karşı verdikleri mücadeleyi anlatıyor.

Kitap yazmanın hayatının vazgeçilmezi olduğunu söyleyen genç yazar, kitapları ile ilgili “Fantastik romanlar beni bu dünyadan kopartıp keşfedilmemiş yerlere, bilinmeyen gizli güçlere, hiç gerçekleşemeyecek olaylara, var olmayan bir dünyaya sürüklüyor. Fantastik roman yazarken kendimi bilinmeyen ve gizemli bir dünyada bulmak, bana inanılmaz heyecanlı geliyor ve o an hissettiğim heyecan kelimelerle ifade edilemez. Ben fantastik kitap yazıyorum, çünkü böylece bilinmeyeni keşfediyor, insanların hayal güçlerinin sınırlarına çıkarak dışarıda istediğim gibi dolaşıyorum.13 yaşından bu yana yazıyorum ve günün birinde yazdıklarımı film olarak izlemek en büyük hayalim” diyor.

Yoğun ilgi ile takip edilen genç yazar, Yasak 2 ile Tüyap Kitap Fuarı’nda 18 ve 24 Kasım tarihlerinde okurlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

17 yaşında ikinci kitabını yazan Melodi Baç, aynı zamanda da Bilgi Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencisi. 

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Atlantis'

  Yazar : Gerhart Hauptmann

  Tür : Roman


  Nobel Edebiyat Ödülü, Goethe Edebiyat Ödülü ve Almanya Onur Ödülü gibi pek çok ödüle sahip olan Hauptmann'ın tüm külliyatı okunmaya değerdir.
  Devamı...
 • 'Beyefendiler'

  Yazar : Gonçalo M. Tavares

  Tür : Roman


  Tavares’in kaleminden dökülen entelektüel ve şiirsel harikalara Rachel Caiano’nun neşeli desenleri eşlik ediyor.
  Devamı...
 • 'Sibirya İlmi'

  Yazar : Nicolai Lilin

  Tür : Roman


  Nicolai Lilin'in gerçek yaşam deneyimlerine dayanan Sibirya İlmi, sizi yeraltı dünyasının karanlık koridorlarına yayılmış derin bir felsefeyle buluşturuyor.
  Devamı...
 • 'Bitti Bitti Bitmedi'

  Yazar : Vedat Türkali

  Tür : Roman


  Ustalıklı roman akışının yanı sıra kullanılan tarihsel veriler, Vedat Türkali’nin kitabına Ermeni sorunu konusunda gerçekten değerli bir belge niteliği kazandırmış.
  Devamı...
 • 'Homo Erectus'

  Yazar : Tonino Benacquista

  Tür : Roman


  kadın-erkek ilişkilerine farklı bir pencereden bakmanızı sağlayacak, Tonino Benacquista’nın deyişiyle “uzlaşı” üzerine bir roman.
  Devamı...
 • 'Özgürlük Uğruna'

  Yazar : Barış Müstecaplıoğlu

  Tür : Roman


  Özgürlük Uğruna, Çin’den Almanya’ya kadar birçok ülkede okunan Türkiye’nin ilk fantazyasına yakışan görkemli bir son.
  Devamı...
 • 'Amerikan Rüyası'

  Yazar : Norman Mailer

  Tür : Roman


  Mailer, İkinci Dünya Savaşı sonrası toplumsal yapıya yıkıcı bir eleştiri yöneltirken, insanın karanlık yönünü de açığa çıkarıyor.
  Devamı...
 • 'Çellocu'

  Yazar : Ercüment Cengiz

  Tür : Roman


  Gırnatacı romanıyla edebiyat dünyasının dikkatini çeken Ercüment Cengiz bu kez Çellocu ile çıkıyor okurun karşısına.
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963