scorecardresearch.com Frankie Presto'nun Sihirli Telleri ve Tüm Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Frankie Presto'nun Sihirli Telleri

Frankie Presto'nun Sihirli Telleri

Yazar : Mitch Albom

Çeviren : Fatma Zeynep Öztürk

Sayfa Sayısı : 464

Yayınevi : Pena Yayınları

Tür : Roman

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

New York Times'ın çok satan yazarı Mitch Albom'dan hayat hakkında düşünmeye iten etkileyici bir hikâye. Bir melodi duyduğunuzda başınızı kaldırmanızın, bateri sesi duyduğunuzda ayağınızla ritim tutmanızın bir sebebi var. 
Bütün insanların içinde müzik vardır. Yoksa Tanrı neden size atan bir kalp versin? Bu hayatta herkes bir gruba katılır. Müziğin, tıpkı sevgi gibi, yaşayan her canlıyı etkileme gücü vardır.
Bu dünyaya ayak basmış en büyük gitarist Frankie Presto'nun ve altı sihirli teliyle değiştirdiği altı hayatın masalsı hikâyesi.
"Bizi iyi yaşanan bir hayat hakkında düşünmeye iten güzel bir hikâye... Albom bir kez daha edebi sihrini konuşturuyor."
-Huffington Post-
"Albom'ın müziğin gücü hakkındaki masalı sizi güzel bir melodi gibi sürükleyecek."
-People-
"Albom'ın Frankie Presto'nun Sihirli Telleri kitabı doğru notalara basıyor. Yazarın müzik aşkı ortada... ve hiç şüphe yok ki sihirli sözleriyle okuyucuları hoş ve duygusal bir yolculuğa çıkaracak."
-USA Today-

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Elçi'

  Yazar : Liz Jensen

  Tür : Roman


  Elçi - Liz Jensen Tabiat bir gün verdiklerini geri alacak. Ve insanın kendi elleriyle hazırladığı kıyamette, Son,...
  Devamı...
 • 'Şifacı'

  Yazar : Alev İnan

  Tür : Roman


  Şifacı - ALEV İNAN Şans zalimin en güçlü silâhıydı… Şansa karşı ne kadar şansları olabilirdi? Kadim Dünya’nın dört...
  Devamı...
 • '49 Numaralı Parçanın Nidası'

  Yazar : Thomas Pynchon

  Tür : Roman


  49 Numaralı Parçanın Nidası - Thomas Pynchon Uyuşturucu kültürü, Vietnam Savaşı, John F. Kennedy ve Martin Luther King...
  Devamı...
 • 'Artemisia'

  Yazar : Anna Banti

  Tür : Roman


  Artemisia - Anna Banti İÇERİK TANITIMI: Artemisia Gentileschi 17. yüzyıl başında yaşamış gerçek bir tarihsel figür,...
  Devamı...
 • 'Alev Püskürtenler'

  Yazar : Rachel Kushner

  Tür : Roman


  Alev Püskürtenler - Rachel Kushner Rachel Kushner’ın romanı bize hız tutkunu insanlar ile sözcüklerin hızını örtüştüren...
  Devamı...
 • 'Yüzümdeki Sen'

  Yazar : Cem Kertiş

  Tür : Roman


  Devamı...
 • 'Tanrılar ve Savaşçılar'

  Yazar : Michelle Paver

  Tür : Roman


  Tanrılar ve Savaşçılar - Michelle Paver Efsanelerin ve antik büyünün zamanında, Atlantis’in kayıp şehri gerçeğe dönüşüyor....
  Devamı...
 • 'Zor'

  Yazar : Ray Clements

  Tür : Roman


  Zor - Felsefe, Maneviyat ve Bilim - Ray Clements “Gerçek mutluluğu ve pozitif enerjinin gücünü keşfeden bir roman.” Gerçekten...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963