scorecardresearch.com Cennet Ayracı ve Tüm Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Cennet Ayracı

Cennet Ayracı

Yazar : Mehmet Mollaosmanoğlu

Sayfa Sayısı : 304

Yayınevi : Profil Yayınları

Tür : Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

İnsan nesli yere indirildiğinde, tehlikeli iki güç armağan edildi:
Aşk ve Şamanizm...
İkisinin de kontrolsüz kaldığında öldürücü olacağı anlatılmadı.
****

Toros yaylalarından birisinde yaşayan dört delikanlının Susuzkaya adlı uzak bir köyde katledildiğinden kimsenin haberi olmadı. Ne ölüleri ne de dirileri bulunamadığı için kayıtlara ‘kayıp’ olarak geçti.

23 yıl sonra birbirini hiç tanımayan üç mühendislik öğrencisi bölgedeki baraj inşaatında staj yapmak için bu yaylaya geldi.

Onları buluşturan kaderin, yalnızca staj için bir araya gelmeleriyle sınırlı olmadığının belirtileri ortaya çıktı. Üçü de farklı kentlerde aynı gün doğmuşlardı ve doğdukları gün dört delikanlının sırra kadem bastığı o lanetli Pazar’dı.

Susuzkaya adındaki içe kapanık netameli köyde sessizce hüküm süren ilkel bir şamanist topluluğun eline düştüklerini
başlangıçta fark edememişlerdi. Ölülerini akbabalara yediren, bir mağarada yanan ateşe tapan,
bu garip halkın neye ve kime hizmet ettiğini anladıklarında dehşete kapıldılar.

Bu kadar hengâmenin içinde stajyer öğrencilerden Tayga, yaylanın güzel kızı Zeynep’e aşık oldu. Zeynep ona yüz vermedi, şehirli züppe oğlanları sevmiyordu.

Ve Tayga birgün Zeynep’i bir tek şekilde ikna edebileceğini anladı: 23 yıllık sırrı çözerek...Kaybolanlardan birisi genç kızın ağabeyiydi çünkü.

Kazanan Susuzkaya’nın şamanları mı olacaktı yoksa yaylanın köylü kızıyla şehirli delikanlının aşkı mı?

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Bale Ayakkabıları'

  Yazar : Noel Streatfield

  Tür : Roman


  Bale Ayakkabıları - Noel Streatfield Birbirinden çok farklı üç kız kardeşin nesillerdir çok sevilen nefis hikayesi...
  Devamı...
 • 'Kuşlar Meclisi'

  Yazar : Peter Sis

  Tür : Roman


  Çağımızın en büyük illüstratörü olarak gösterilen Peter Sís’ten kadim bir masal. M. Ferideddin Attar’ın Mantıku’t-Tayr’ından yola çıkılarak yazılmış ve çizilmiş bir Simurg hikâyesi.
  Devamı...
 • 'Kayıp Hizmetçi Vakası'

  Yazar : Tarquin Hall

  Tür : Roman


  Kayıp Hizmetçi Vakası - Hindistan’ın En Özel Dedektifi Vish Puri - Tarquin Hall Karşınızda Hindistan’ın “en özel dedektifi,”...
  Devamı...
 • 'Cennet Mahkumu'

  Yazar : Carlos Ruiz Zafon

  Tür : Roman


  Devamı...
 • 'Kabile'

  Yazar : Eddi Anter

  Tür : Roman


  Kabile - Eddi Anter Kalabalıkların içinde hiç yalnız hissettiğiniz oldu mu? Ya insanların sizi anlamadığını düşündüğünüz?...
  Devamı...
 • 'Şeytanın İksirleri'

  Yazar : E.T.A. Hoffmann

  Tür : Roman


  Bir keşiş, acımasızca işlenen cinayetler, lanetli aile bağları: Şeytanın İksirleri, bilinçaltının tehlikeli arzularından kaynaklanan dehşeti, XIX. yüzyıl edebiyat geleneğinin "kötücül ikiz" motifiyle harmanlayan bir başyapıt.
  Devamı...
 • 'Küçük Bir Kış Masalı'

  Yazar : Maeve Binchy

  Tür : Roman


  Devamı...
 • 'Cennet Ayracı'

  Yazar : Mehmet Mollaosmanoğlu

  Tür : Roman


  Cennet Ayracı - Mehmet Mollaosmanoğlu İnsan nesli yere indirildiğinde, tehlikeli iki güç armağan edildi: Aşk ve...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963