scorecardresearch.com Big Sur’un Güneyli Generali ve Tüm Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
Big Sur’un Güneyli Generali

Big Sur’un Güneyli Generali

Yazar : Richard Brautigan

Çeviren : Melis Oflas

Sayfa Sayısı : 136

Yayınevi : Altıkırkbeş

Tür : Roman

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Big Sur’un Güneyli Generali, Richard Brautigan’ın yayımlanan ilk romanı.  1964 yılında basılan Big Sur’un Güneyli Generali’ni, Brautigan’ın daha sonraki romanlarında da göreceğimiz temel izleklerin yer aldığı bir ilk dönem romanı olarak niteleyebiliriz. Amerikan tarihi, her ulusun geçmişinde rahatça görebileceğimiz malum sorunları içerisinde tutarken; Brautigan’a da, o hasta genetiğin oluşturduğu insan tipleri ve korkunç yol haritalarını anlatmaktan başka bir şans bırakmaz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Yalnız Kadınlar Yazı'

  Yazar : Beatriz Williams

  Tür : Roman


  Yalnız Kadınlar Yazı, People Magazine, Vanity Fair, O: The Oprah Magazine ve Good Housekeeping dergileri tarafından yazın okunacak en iyi kitaplardan biri seçildi.
  Devamı...
 • 'Altın Klasik Tex Sayı: 18'

  Tür : Roman


  Sabırsızlıkla bekleyen hayranlarını yepyeni Teks maceralarıyla buluşturuyor. (Tanıtım Bülteninden)15.0x21.0Ciltsiz2. Hamur...
  Devamı...
 • 'DİLEMMA'

  Yazar : NEDİM ARGAN

  Tür : Roman


  ÇARPICI BİR AŞK ROMANI
  Devamı...
 • 'O Gün İçin Bir Şemsiye'

  Yazar : Wilhelm Genazino

  Tür : Roman


  O Gün İçin Bir Şemsiye’nin kırk altı yaşındaki anlatıcısı, bir “ayakkabıdenetçisi”dir....
  Devamı...
 • 'Esrarengiz Parmaklar'

  Yazar : Agatha Christie

  Tür : Roman


  Esrarengiz Parmaklar - Agatha Christie İÇERİK TANITIM Genç pilot Jerry Burton, bir uçak kazası sonucu yaralanır...
  Devamı...
 • 'Los Angeles Şekeri'

  Yazar : Lauren Conrad

  Tür : Roman


  Los Angeles Şekeri - Lauren Conrad Los Angeles’ta Tatlı Hayat!  Gözde gece kulüpleri, yakışıklı erkekler ve...
  Devamı...
 • 'Ru'

  Yazar : Kim Thúy

  Tür : Roman


  Güneydoğu Asya’dan Québec’e uzanan eşi benzeri görülmemiş bir sürgün hikâyesi.
  Devamı...
 • 'Ölüleri Anmak'

  Yazar : IAN RANKIN

  Tür : Roman


  Rankin yine şaşırtıyor, Gleneagles’ta gerçekleşmiş G8 Zirvesi’nin perde arkası... Yoksulluk karşıtı yürüyüşler eşliğinde yalnızca dokuz gün sahnelenen karmaşık, bir o kadar da inandırıcı bir öykü. Okuyacağınız en iyi polisiye romanlardan biri.
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963