scorecardresearch.com BBC Proms 2013: The Official Guide ve Tüm Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
BBC Proms 2013: The Official Guide

BBC Proms 2013: The Official Guide

Yayınevi : BBC Books

Tür : Roman

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Serbest Düşüş'

  Yazar : Nilüfer Kuyaş

  Tür : Roman


  Serbest Düşüş - Nilüfer Kuyaş Ne tehlikeli, lezzetli oyundur, uzun süredir görmediğin sevgiliyle bıraktığın yerden...
  Devamı...
 • 'Yavru Ceylan'

  Yazar : Magda Szabó

  Tür : Roman


  Yavru Ceylan - Magda Szabó Yavru Ceylan’ın kahramanı Ezster, kırsal Macaristan’ın acımasız koşullarında, yoksul düşmüş...
  Devamı...
 • 'Tek Kanatlı Bir Kuş'

  Yazar : Yaşar Kemal

  Tür : Roman


  Yaşar Kemal korkunun romanını yazdı. Edebiyatımızın çınarı, büyük usta Yaşar Kemal’in Tek Kanatlı Bir Kuş kitabı, toplumda bulaşıcı bir hastalık gibi yayılan korkunun destansı bir romanı.
  Devamı...
 • 'Nefes'

  Yazar : Sarah Crossan

  Tür : Roman


  Oksijen dünyada en çok bulunan elementti ama bir gün tükendi. Tükeniş’ten sonra hayatta kalmak isteyenler, şimdi nefes...
  Devamı...
 • 'Senin Gibi Ölü'

  Yazar : Peter James

  Tür : Roman


  HEPİMİZ HATA YAPARIZ. AMA BAZEN TEK BİR HATA HAYATIMIZA MAL OLUR. YANLIŞ AYAKKABIYI SEÇMEK GİBİ... Metropole Oteli,...
  Devamı...
 • 'Masal Bitti'

  Yazar : İkbal Bayrak

  Tür : Roman


  Masal Bitti İkbal Bayrak Çocukluğunda Uyuyan Güzel, Külkedisi ve Pamuk Prenses gibi masallarla masum uykulara dalan...
  Devamı...
 • 'Biraderler'

  Yazar : Frederick Barthelme

  Tür : Roman


  Frederick Barthelme, erkekler arasındaki hassas güç dengelerini ve kardeşler arasındaki ilişkinin karmaşıklığını günlük detayları kaçırmayan bir fırçayla resmediyor Biraderler’de.
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963