scorecardresearch.com AVATAR: The Field Guide to Pandora [Film tie-in edition] ve Tüm Roman Kitapları Radikal Kitap'ta!
AVATAR: The Field Guide to Pandora [Film tie-in edition]

AVATAR: The Field Guide to Pandora [Film tie-in edition]

Yazar : MARIA WILHELM, DIRK WITTENBORN

Sayfa Sayısı : 224

Yayınevi : NÜANS PUBLISHING & BOOKSTORE

Tür : Roman

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


This lavishly illustrated film companion takes the reader on a journey into the magical world of Pandora, to get closer to the landscapes, creatures and characters of James Cameron’s blockbuster epic, AVATAR. This is the only adult tie-in book to what many are already describing as the cinematic event of 2009.

Marking James Cameron''s first film since 1997''s Titanic, Avatar is set to be the most exciting film of 2009 but also a major milestone in movie history.

Using state of the art technology, Cameron and producer John Landau have created an entire world - Pandora - and realized it in a way never before possible. For the first time ever, 3-D effects conjure up a world every bit as real as the one we inhabit. Yet the world of Pandora is unlike anything we''ve experienced - ten foot blue humanoids wander peacefully amidst a world of flying mountains, phosphorescent forests and unimaginable vistas.
This is a perfect tie-in book, offering a stunning companion to this cutting-edge masterpiece, featuring a comprehensive look at the fictional world created for the film, including flora, fauna, planets, and more. AVATAR will be the most unique, engaging universe ever realized on film and the AVATAR FIELD GUIDE is the perfect guide to that world as well as the only resource for fans who are left wanting more.

AVATAR is a genre-bending blend of sci-fi action-adventure and a timeless, emotional and personal story of redemption and revolution. The talent is exceptional, featuring Sam Worthington, the hot young star of Terminator Salvation, Sigourney Weaver, Giovanni Ribisi, and Michelle Rodriguez, among others.

An epic story, the Cameron brand, and fantastic visuals! This promises to be the must-see film of 2009, and for any fans of the film this will be the ultimate self and gift purchase.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963