scorecardresearch.com Zen Ve Aşık Olma Sanatı ve Tüm Psikoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Zen Ve Aşık Olma Sanatı

Zen Ve Aşık Olma Sanatı

Yazar : Dr. Brenda Shoshanna

Sayfa Sayısı : 224

Yayınevi : GOA BASIM YAYIN

Tür : Psikoloji

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“Dr. Brenda Shoshanna''nın söyledikleri gerçekten de olağanüstü.”
–MARIANNE WILLIAMSON, çok satan kitaplar arasındaki Sevgiye Dönüş''ün yazarı.

Âşık olmak için dünyaya geldik. Aşk günlük var oluşumuzu canlandırır, bedenimize ve zihnimize şifa verir, her anı değerli kılar. Öyleyse neden sürekli âşık değiliz?

Psikolog, ilişki uzmanı ve Zen uygulamacısı Brenda Shoshanna, Zen ve Âşık Olma Sanatı''nda okuyucuya Zen uygulaması yolu ile ilişkiler üzerine psikoloji bilgisini birleştirerek romantik ilişkilerini nasıl yenileyeceklerini gösteriyor. Bu uygulamalarla verilen Ayakkabılarınızı Çıkarmak (ulaşılabilir hale gelmek) Mindere Oturmak (kendinizle buluşmak) Evi Temizlemek (içinizi boşaltmak) ve Sopayı Kabul Etmek (Darbelerle Baş Etmek) gibi dersler, sık görülen hatalı iletişim, yalan, ihanet, kıskançlık, güvensizlik, kayıp ve hayal kırıklığı gibi sorunlara ilişkin yeni içgörüler sunabilir. Zen uygulamasının bu derslerini kullanarak, hayatınızı aşka açabilir, âşık olabilir ve âşık kalmaya devam edebilirsiniz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963