scorecardresearch.com Sevgi Eğitimi ve Tüm Psikoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sevgi Eğitimi

Sevgi Eğitimi

Yazar : Veysel Sönmez

Sayfa Sayısı : 131

Yayınevi : Anı Yayıncılık

Tür : Psikoloji

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Bu yapıt bir denemedir; bilimsel, sanatsal, felsefî bir deneme... oluşmasında binlerce düşünürün, sanatçının, bilim adamının, katkısı vardır. Yalnız onların mı? Hayır... bana gerçek dostluğu, içtenliği, güzeli, iyiyi, doğruyu, erdemi gösteren; karda, kışta, boranda beni sırtında otuz kilometre "of" bile demeden taşıyan Ekşiye Ebubekir Ağa; tek göz evini, yağsız darı çorbasım, sevincini, üzüntüsünü benimle paylaşan, geceleri üstümü örten, bir bardak sütü başımdan hiç eksik etmeyen annelerin annesi Fatma Ana; kara gözlerini ve saçlarını unutamadığım, bana çocuk, insan, doğa sevgisini aşılayan, tüm çırpınmalarıma rağmen ölümden kurtaramayıp Anadolu''nun bir dağ köyünde karların altına gömdüğüm, her an sorumluluğumu anımsatan Küçük Anşa; geceler boyu birlikte yürüdüğümüz, tartıştığımız, ağlayıp güldüğümüz, sımsıcak binlerce yürek ve beyin taşıyan Leyla İdris; "Canavar seni paralamasın...Bir oğul daha yitirmek istemiyoruz!.." deyip geceleri beni korumak için çocuklarını arkamdan gönderen Apuşoğlu ve Koç aileleri; bana sevgi, bilgi, özgürlük dolu sımsıcak bir yuva sağlayan büyük babam, büyük annelerim, babam, annem, ablalarım, ağabeyim, kardeşlerim, halalarım, amcalarım, yengelerim, yeğenlerim, özellikle maddi ve manevi hiçbir fedakarlıktan kaçmayan sevginin, dürüstlüğün, erdemin, sabrın, timsali eşim Nebahat ve oğlum Serdar; her sabah beni ziyaret eden, iyiliğin, güzelliğin, doğruluğun, içtenliğin en ince örneklerini veren, bana "Canım babam!.." diye seslenen, bu yapıtı baştan aşağı okuyup eleştiren araştırma görevlisi Zuhal Kargı; "Kitabı ne zaman yazmaya başlayacaksın, ne zaman bitecek, hangi bölüme dek geldin, ne zaman okuyacağım?" diyen ve "kılı kırk yararcasına" yapıtı okuyup, çelişkileri bulup düzelten Nesrin Türkarslan; beni yüreklendirip destekleyen, (1. Baskıya Önsöz''den)

14.0x20.0

Ciltsiz

3. Hamur

Çevirmen : -

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963