scorecardresearch.com Psikolojik Kontratın Örgütsel Sapma Üzerindeki Etkisi ve Kişilik Özelliklerinin Rolü ve Tüm Psikoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Psikolojik Kontratın Örgütsel Sapma Üzerindeki Etkisi ve Kişilik Özelliklerinin Rolü

Psikolojik Kontratın Örgütsel Sapma Üzerindeki Etkisi ve Kişilik Özelliklerinin Rolü

Yazar : N. Öykü İyigün

Sayfa Sayısı : 186

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Psikoloji

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bölüm I: Giriş * Araştırmanın Konusu ve Önemi * Araştırmanın Amacı * Araştırma Konusu ile İlgili Yapılmış Çalışmalar * Araştırmanın Modeli * Araştırma Degişkenlerinin Tanımlanması * Araştırmanın Ana Hipotezleri * Araştırmanın Varsayımları * Araştırmanın Kapsamı * Araştırmanın Sınırlılıkları Bölüm II: Psikolojik Kontrat * Psikolojik Kontrat Kavramı * Yönetim Açısından Psikolojik Kontratların Önemi * Psikolojik Kontrat Kavramına İlişkin Başlıca Kuramlar * Psikolojik Kontrat Türleri * Psikolojik Kontrat İhlali Kavramı Bölüm III: Örgütsel Sapma * Örgütsel Sapma Kavramı * Yönetim Açısından Örgütsel Sapmanın Önemi * Örgütsel Sapma Türleri * Örgütsel Sapma ile İlgili Yaklaşımlar * Örgütsel Sapmayı Etkileyen Faktörler * Örgütsel Sapmanın Sonuçları Bölüm IV: Kişilik * Kişilik Kavramı * Kişilik ile İlgili Kavramlar * Yönetim Açısından Kişilik Özelliklerinin Önemi * Kişiliği Oluşturan Faktörler * Kişilik Teorileri Bölüm V: Psikolojik Kontratın Örgütsel Sapma Üzerindeki Etkisinde Kişilik Özelliklerinin Rolünü Belirlemeye Yönelik Bir Araştırma * Veri Toplama Yöntemi ve Kullanılan Ölçekler * Ön Uygulama * Kullanılan İstatistiksel Teknikler * Ana Kütle ve Örneklem Seçimi * Araştırma ile İlgili Bulgular ve Değerlendirmeler

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963