scorecardresearch.com Kendine Güven ve Tüm Psikoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kendine Güven

Kendine Güven

Sayfa Sayısı : 168

Yayınevi : Doruk Yayınları

Tür : Psikoloji

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Özgüvenden yoksun olan bir kişi her şeyden önce kendiyle başa çıkma yeteneklerine sahip değildir. Kendini anlamakta ve tanımakta zorluklar yaşar. Kendini tanımakta zorluklar yaşadığı için bizzat kendisi bir bilmecedir ve bilmeceyi çözecek cesarete de sahip değildir. Zayıf bir özgüven doğuştan gelme bir şey değildir. Yaşantımız boyunca oluşur. Peki bu süreç hangi yasaya göre işler. Cevabı çok basit aslında: Özgüven yoksunluğunun sebebi yaşantımızda karşılaştığımız bozgunlardır. Yaşama sevinci, sağlam bir özgüvenin bileşenlerindendir. Kendini kabullenen bir kimse başkalarını da kabullenme yeteneğine sahiptir. .
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  • 'Organik Aforizmalar'

   Yazar : HİLAL USTA

   Tür : Psikoloji


   Organik Aforizmalar - HİLAL USTA Psikolojik Danışman Hilal Usta''nın 12 yıllık mesleki deneyimlerinden ve gözlemlerinden...
   Devamı...
  • 'Yaşamak İstiyorum'

   Yazar : Dr. Nihat Kaya

   Tür : Psikoloji


   Yaşamak İstiyorum - Dr. Nihat Kaya • Hayatımızın, ömrümüzün; kısacası yaşamımızın ve varoluşumuzun anlamı nedir? •...
   Devamı...
  • 'Kutsal Mı, Bilimsel Mi? Dua'

   Yazar : M. Evren Hoşrik

   Tür : Psikoloji


   Kutsal Mı, Bilimsel Mi? Dua - M. Evren Hoşrik “Ona göre dua, adeta bir ‘patlama’ yaratarak kanser, verem, ülser ya...
   Devamı...
  • 'Eylemsel Yetke'

   Yazar : FAİZ CEBİROĞLU

   Tür : Psikoloji


   Eylemsel Yetke - FAİZ CEBİROĞLU Faiz Cebiroğlu: 1959 Hatay / Antakya doğumlu yazarımız liseyi Antakya’da bitirdi. Lise...
   Devamı...
  • 'İntihar ve İntihar Girişimi'

   Yazar : Veli Duyan, Kamil Alptekin

   Tür : Psikoloji


   Bu kitap, sosyal hizmet perspektifiyle güncel yabancı ve yerli literatür ışığında yazarlarının alandaki deneyim ve gözlemlerini de işin içerisine katarak intiharın karmaşık doğasını aydınlatmayı ve sorunun büyüklüğüne dikkat çekmeyi amaçlamaktadır.
   Devamı...
  • 'Terapi Odası Konukları'

   Yazar : Tülay KÖK

   Tür : Psikoloji


   Terapi Odası Konukları - Tülay KÖK İnsanlar kendilerine acı veren ve bir türlü çözülemeyen sorunları olduğunda son...
   Devamı...
  • 'Eş Seçiminden Evliliğe - Yaşam Döngüsü'

   Yazar : Prof. Dr. İlkay Kasatura

   Tür : Psikoloji


   Eş Seçiminden Evliliğe - Yaşam Döngüsü - Prof. Dr. İlkay Kasatura Evlilik Adaylarına, Evli Çiftlere Yol Gösteren Kitap... •...
   Devamı...
  • 'Diktatörlüğün Psikolojisi'

   Yazar : Fathali M. Moghaddam

   Tür : Psikoloji


   Diktatörlüğün Psikolojisi - Fathali M. Moghaddam İki farklı diktatörlüğü iliklerine kadar yaşamış, diktatörlüğün...
   Devamı...

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963