scorecardresearch.com Kadın Yemek Ve Tanrı ve Tüm Psikoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kadın Yemek Ve Tanrı

Kadın Yemek Ve Tanrı

Yazar : Geneen Roth

Sayfa Sayısı : 256

Yayınevi : APRIL YAYINLARI

Tür : Psikoloji

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Sadece yemeden duramayan herkes değil , kurtulmak istediği her türlü bağımlılığını , onları sınırlayan ve sorgulanmayan inançlarını daha iyi bir yol için kullanmak isteyen herkes bu kitabı okumalı.
Ve aynı zamanda hayatında bir kez olsun hayatın anlamını merak etmiş ve/veya Tanrı’yı sorgulamış veya Tanrı’nın onu terk ettiğini düşünmüş herkes bu kitabı okumalı.
Diyet yapmak bana bir amaç veriyordu. Tıkınmaksa başka biri olmak için gösterdiğim acımasız çabadan bir kurtuluş yoluydu.
Hayatla ilgili umutsuzluğumu uyuşturucu, alkol veya mağaza hırsızlığı ile de ifade edebilirdim ama ben bunların yerine çikolatayı seçmiştim.
Diyet yapmak dua etmek gibiydi: Dinleyen için hüzünlü bir çığlıktı: Şişman olduğumu biliyorum. Çirkin olduğumu biliyorum. Disiplinsiz olduğumu biliyorum. Ama bakın ne kadar çok çaba sarf ediyorum. Bakın kendimi nasıl kısıtlıyorum, yoksun bırakıyorum, cezalandırıyorum.
Bazı insanların Tanrı kelimesini tartışmalı ve potansiyel bölücü bulduklarının ve bazılarının Tanrı’yla son derece tatminkâr bir ilişki içinde olduklarının bilincindeyim. Ancak bu kitapta bu kelimeyi kullanıyorum çünkü sessizlik, şiir veya en basit olarak her zaman orada olanı hissederek bilebileceğimiz halde, beyinlerimizle içine işleyemeyeceğimiz geniş ve gizemli bir enginliği çağrıştırıyor.
"Diyeti kaybetmeye mahkûm olduğunuz bir savaş olarak gören sizler için müthiş bir kitap Kadın, Yemek ve Tanrı. Yemekle olan ilişkimi düşündüğümde bu kitap bana bambaşka bir pencere açtı. Kilolu olmanızın gerçek sebeplerini gösteren bu kitap adeta bir mucize."
Oprah Winfrey

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963