scorecardresearch.com Irvin D. Yalom Psikoterapi Seti (11 Kitap) ve Tüm Psikoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Irvin D. Yalom Psikoterapi Seti (11 Kitap)

Irvin D. Yalom Psikoterapi Seti (11 Kitap)

Yazar : Irvin D. Yalom

Yayınevi : PRESTİJ YAYINLARI

Tür : Psikoloji

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

"Bu dizide; özel terapi kılavuzları, klinik örneklerin bolca kullanıldığı somut öneriler ve ayrıntılı hasta hikayeleri sunulmaktadır.

Niyetimiz okuru etkilemek, büyülemek ya da gizli akademik tartışmalara dipnot koymak değildir. Bu kitapları okumak, sizi yaptığınız işte daha yetkin bir duruma getirecektir. Kitaplar, somut önerileri, klinik örneklerle birleştirmektedir, böylece yalnızca ne yapacağınızı değil, nedenini de anlayacaksınız. Psikoterapi Dizisi; psikolog, psikiyatr, psikolojik danışman, sosyal hizmetli ve alandaki öğrencileri de kapsayan geniş bir profesyoneller grubu için rehber niteliği taşımaktadır. "

                    Gn. Editör: Irvin D. Yalom

 

"Psikoterapi Dizisi, etkili psikolojik tedaviler konusunda daha etik, esnek ve yaratıcı yaklaşımlar sergileyerek değerlendirme, hüküm verme, hipotez kurma ve test etmede paha biçilmez bir kaynak olacaktır. Bu kitapları hem profesyoneller hem de bu alana ilgi duyanlar için çok yararlı buluyorum."

                      Dr. Ellyn Bader, Kaliforniya, Menlo Park The Couples InstituteANKSİYETE TERAPİSİ

Anksiyete terapisi, panik atak, agorafobi ve sosyal fobiler gibi birçok anksiyete bozukluğunun klinik tedavisine yönelik kapsamlı ve güncel bir rehberdir. Alanlarındaki uzman kişiler tarafından yazılan Anksiyete terapisi, bir dizi etkili klinik teknik ve müdahale hakkında yararlı bilgiler sunmaktadır. Hem sağlık profesyonellerine hem de konuyla ilgili okuyucuya hitap eden kitapta, birçok vaka öyküsünün yanı sıra, ilacın rolü incelenmekte ve maruz kalma terapisi, bilişsel-davranışsal terapi, progresif relaksasyon ve psiko-dinamik psikoterapi gibi spesifik teknikler ele alınmaktadır. Yazarlar, bu tekniklerin pratikte nasıl işlediğinin açıkça anlaşılması için klinisyenlerler danışanlar arasındaki diyalog metinlerini de yazılarına dahil etmiştir.

Sıkıntı, bulantı, endişe, kaygı, dilimizde anksiyete karşılığı olarak kullanılan kelimelerdir. Hastalar bu durumu "kötü bir şey olacakmış hissi", "hoş olmayan bir endişe hali" ya da nedensiz bir korku" şeklinde ifade ederler. Psikiyatrik açıdan anksiyete, somatik belirtilerin de eşlik ettiği, normal dışı, nedensiz bir tedirginlik ve korku hali diye tanımlanabilir. Kişi huzursuzdur, kötü bir şey olacağından endişe etmektedir, ancak bu durumu açıklayacak nesnel bir tehlike ya da tehdit kaynağı gösterememektedir.DEPRESYON TERAPİSİ

Bu dizide okuyucuya, özel terapi kılavuzları, klinik örneklerin bolca kullanıldığı somut öneriler ve ayrıntılı hasta hikâyeleri sunulmakta. Her bölüm, pratik içindeki klinisyene pragmatik değer taşıyan bir temel sunmak üzere tasarlanmış. Genel editör, cilt editörleri ve bölüm yazarları olarak hastaların hayatlarına önemli, acil ve somut katkılarda bulunmak isteniyor.
Konu başlıkları:
- Aile Terapisi
- Bilişsel Davranışsal Terapi
- Kişiler Arası Psikoterapi
- Bireysel Psikoterapi
- Grup Terapisi
- Bedensel Terapi
- Kombine Tedavi.EVLİLİK TERAPİSİ

Evlilik Terapisi''de, özel terapi kılavuzları, kilinik örnekleri bolca kullanıldığı somut öneriler ve ayrıntılı hasta hikayeleri sunulmaktadır. Niyetmiz okuru etkilemek, büyülemek ya da gizli akademik tartışamalara dipnot koymak değildir. Bunun yerinde her bölüm, pratik içindeki klinisyene pragmatik değer taşıyan bir temel sunmak üzere tasarlanmıştır. Aslında genel editör, cilt editörleri ve bölüm yazarları olarak amacımız tektir; Hastalarımızın hayatlarına önemli, acil ve somur katkılar yapmak.
- Irvin D. Yalom, M.D. -
Psikiyatri Profesörü
Stanford Üniversitesi, Tıp Fakültesi

''Çift Terapisi'', psikolog, psiyatr, sosyal hizmetli, danışman ve din adamı gibi geniş bir profesyoneller grubu için rehber niteliğindedir. Alanlarındaki uzmanlar tarafından yazılan "Çift Terapisi", etkili çift tedavisi konusunda daha etil, esnek ve yaratıcı yaklaşımları sergileyerek değerlendirme, hüküm verme, hipotez kurma ve test etmede paha biçilmez bir kaynak olacaktır. Bu kitabı hem profesyoneller hem de bu alana ilgi duyanlar için çok yararlı buluyorum.
- Dr. Ellyn Bades -
California, Menlo Park The Couples Institute, direktör yardımcısı

Hilda Kessler, editör - Çift terapisi ve çift grupları üzerine uzmanlaşmıştır. Klinik çalışmaları yürüten Kessler, California, Berkeley Wright Institute''de görev yapmaktadır. Kessler, San Fransisco ve San Jose Devlet Üniversitelerinde de ders vermektedir.

Irvin D. Yalom, genel editör - Stanford Universitesi Tıp Fakültesi''nde psikiyatri profesörüdür. Yalom''un "Bağışlanan Terapi", "Annem ve Hayatın Anlamı", "Aşkın Celladı" adlı best selling kitabı ve "Nietzche Ağla - dığında" adlı ödüllü romanın da aralarında bulunduğu çok sayıda kitabı vardır.


CİNSEL TERAPİ

Cinsel Terapi
Cinsel Bozuklukların Tedavisi, klinik uzmanları ve hastaları için büyük bir bilgelikle ve empatiyle yazılmış bir baş ucu eseridir. Hem yolun başındaki klinik uzmanlara, hem de tecrübeli terapistlere hitap etmeyi başaran bu kitap, işe yararlılığı kanıtlanmış tavsiyeler ve vaka örnekleriyle dolu. Her bir bölüm, cinsel sorunların tedavisinde elde ettiği tecrübeleri sunan, tecrübeli terapist yazarlar tarafından ele alınmıştır. Okuyucu, bu kitapta cinsel bozukluklara sahip hastaların tedavi süreci boyunca rastlanılan özel sorunların ortadan kaldırılmasına yönelik terapötik yöntemlerle ilgili doyurucu bilgiler bulacaktır.

"Nihayet! İster fiziksel, isterse psikolojik olsun cinsel bozukluklarla ilgili sorunların hemen hemen hepsine yer veren çarpıcı bir eser. Yazarların üslubu gerçekten etkileyici ve doyurucu, çok sayıda vaka örneği yer alıyor, empati ve anlama derecesi sıra dışı. Psikoloğların, jinekologların, aile hekimlerinin ve tecrübeli-tecrübesiz tüm psikiyatrların, bu kitaptan çok yaralanacağını düşünüyorum."
Dr.Avodah K.Offit
Cinsel Terapi UzmanıERGEN TERAPİSİ

Ergen Terapisi, ergen gelişimi üzerine özlü ve güncel bilgiler vermenin yanı sıra anksiyete bozuklukları, depresyon, yeme bozuklukları, somatizasyon, davranım bozukluğu ve psikoz gibi rahatsızlıkların etkili klinik tedavisi konusunda adım adım rehberlik etmektedir. Yazarların her biri, ergen tedavisi konusunda uzmanlığa sahiptir ve alanlarındaki en son bilgiler ile klinik teknikleri sunmaktadırlar.
(...)

Ergenlikte ortaya çıkan psikopatolojiler konusunda canlı vaka örnekleri veren, klinik bilgeliği damıtıp toparlayan tutkulu bir çalışma. Bu mükemmel kitap, psikiyatrik problemi olan gençlerle çalışmanın heyecanını ve meydan okuyan yanlarını da başarıyla aktarıyor.
- Gregory K. Fritz, MD Brown Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikoloji Profesörü ve DirektörüOKUL-ÇAĞI ÇOCUKLARININ TERAPİSİ

OKUL ÇAĞI ÇOCUKLARINDA, gelişimsel bozukluklar, hiperaktivite, depresyon, anksiyete, obsesyon ve kompulsiyonlar, fobiler, yeme bozuklukları, cinsel taciz ve travma ilişkili problemlerin tedavisi üzerine mükemmel bir rehber.


YEME BOZUKLUKLARI TERAPİSİ


Yeme Bozuklukları Terapisi, bu alandaki en seçkin klinisyenlerin, geniş çeşitlikteki çağdaş terapileri; anoreksia nervoza, bulimia nervoza ve tıkınırcasına yeme bozukluğu olan hastaları başarıyla tedavi etmek için nasıl kombine ve entegre ettiklerini detayları ile anlatmaktadır. Konu bireysel vakaların etraflıca sunumu aracılığıyla her yazarıngörüş açısı bağlamında dikkatlice tartışılmaktadır, kitap, yeme bozukluğu olan hastaların değerlendirilmesi ve tedavisi konusunda önemli yaklaşımlar ve güncel bilgiler sunmaktadır.

"Deneyimli ve yetenekli terapistler tarafından yazılan ve ayrıntılı vaka öykülerinin yer aldığı "Yeme Bozuklukları Terapisi" bu bozukluğa sahip hastaları bedenleri üzerindeki saplantılarından kurtarmanın ve onları ilişkilere bağlamanın yollarını ortaya koyuyor. Gözlemler ve kavrayışlarla, bu kitap yeme bozuklukları ile ilgilenen herkesi aydınlatacaktır."


DİSSOSİYATİF KİMLİK BOZUKLUKLARI TERAPİSİ

 

Dissosiyatif Kimlik Bozuklukları Terapisi, adlı bu kapsamkı ve orjinal kitapta, alanındaki en seçkin uzmanlar, bu etkileyici fakat yıpratıcı hastalığın tedavileri konusunda en yeni bilgileri sunmaktadır. Her değerlendirme, bilişsel terapi, psikodinamik terapi, dışavurumcu terapi, kısa dönemli hastane yatışlı tedavi, uzun dönemli hastane yatışlı tedavi, ilaçların ve hipnozun doğru kullanımı ve diğer önemli modaliteleri içermektedir.

 

Dr. Spira, bir gurup deneyimli yazar ile birlikte, dissosiyatif kimlik bozukluğunun etkili tedavisinin mevcut olduğu konusunda umut verici mesajlar vermektedir. Bu önemli kitap, deneyimli ya da yeni terapistler için olduğu kadar , ilgili bölümlerde okuyan öğrenciler için de hastalığın değerlendirme ve tedavi süreci hakkında gerekli ve güvenilir bir kaynak niteliğindedir.

 

Ulaşılması Güç Öğrencileri Motive Etmek

 

Okula ilgilerini ve öğrenmek için motivasyonlarını kaybetmiş öğrencilere ulaşmaya çalışmak veya farklı sebeplerden okulda başarısızlığa uğramış veya ilgisi azalmış çok sayıdaki öğrenciyle uğraşmak, bugünün okullarında ve sınıflarında, bütün öğretmenlerin sıkça yaşadıkları, moral bozucu deneyimlerdir. Bu kitapta, siz ilk ve ortaöğretim öğretmenleri ile ulaşılması zor öğrencileri motive etmek üzerine geliştirdiğimiz yaklaşımları paylaşacağız.

Elinizdeki kitap en isteksiz öğrencilere bile ulaşabilmek için yeni yollar oluşturmanıza yardımcı olacak etkileşimli bir çalışma kitabı olarak tasarlanmıştır. İnanıyoruz ki, motivasyon ile ilgili aktaracağımız bilgiler ve önereceğimiz stratejiler kişisel olarak sizin için olduğu kadar, öğrencileriniz için de değerli olacaktır.

 

 

Öğrenci Başarısızlığını Yenmek

 

Okulun amacı nedir? Notlarla hedeflenen nedir? Öğretmenlerin kullandığı yetenek / zeka bazlı rekabetçi derecelendirme sisteminin nedenleri nelerdir? Böylesi bir yaklaşım çocuklar ve gençler özelliklede kendilerine güveni eksik öğrenciler üzerinde ne tür etkiler yapar? Kitapta tüm bu konular sorgulanmaktadır.

 

“Öğretme ve araştırma tecrübelerimizi kullanarak öğrenme ve başarıyı geliştirmede teşviklerin rolünü inceleyeceğiz. Derecelendirme sistemlerinin resmi yapısına ve motivasyon aracı olarak rollerine bakacağız. Teşviklerin gerçek eğitimsel rolüne seslenerek, teşvikler ve motivasyon hakkındaki çeşitli yanlış inançlara değinecek ve öğrenmeye en çok hangi ödüllerin katkısı olacağını ele alacağız. Son olarak, ödül ve teşviklerin, öğrenmeyi, düşünmeyi desteklemek için nasıl düzenlenebileceğini ve uygun motivasyonu göstereceğiz.”

 

 

Yaratıcı Zeka

 

Ne kadar yaratıcısınız? Nasıl daha yaratıcı olabilirsiniz? Yazar, en son araştırmalardan yararlanarak size yaratıcılığı anlamanın, ölçmenin, geliştirmenin ve daha etkin bir şekilde uygulamanın kapılarını açıyor.

Yaratıcı zeka’da, Alan Rowe, hepimizin içinde yatan potansiyelleri keşfederek nasıl kullanabileceğimizi anlatıyor. Bunu yaparken de yaratıcı kapasitelerimizi nasıl anlayacağımız, ölçeceğimiz ve uygulayacağımıza dair net ve pratik bir yol haritası sunuyor. Özellikle eğitmenler için çok faydalı bir kaynak olduğunu düşünüyorum.

 

                                                                                              Tom Cummings

                                                                                              Güney Kaliforniya Üniversitesi

 

 • Bir insanın yaratıcı zekasını nasıl belirleriz?
 • Peki öyleyse yaratıcılık nedir?
 • Yaratıcı zekanın dört temel tipi?
 • Yaratıcı zekayı ölçebilirmiyiz?
 • Yaratıcılığı eğitime uygulamak
 • Eğitimde Yaratıcılık
 • Eğitimin karşı karşıya kaldığı problemler
 • Sınav ve eğitim
 • Öğrenme teorisi
 • Öğrenmeye yeni yaklaşımlar
 • Eğitim nasıl değiştirilir?
 • Yaratıcılık potansiyel profili nedir?
 • Yaratıcılık üzerine çevresel etkiler
 • Yaratıcılıkta kişiliğin rolü

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Seni Karımla Aldatıyorum'

  Yazar : Hümeyra Turan

  Tür : Psikoloji


  Seni Karımla Aldatıyorum: Bulut adamların, bay ihanet ve sadakatin; cinayet, intikam, aşk ve tutkusunu anlatır. Evli olan...
  Devamı...
 • 'Metapsikoloji-1'

  Yazar : Aziz Yardımlı

  Tür : Psikoloji


  Avusturya İmparatorluğu''nda Freiberg''de doğan ve daha sonraki yaşamını Viyana''da geçiren Sigmund Freud (1856-1939) psikiyatride...
  Devamı...
 • 'Söylem'

  Yazar : Descartes

  Tür : Psikoloji


  1596''da Fransa''da doğan Descartes yaşamının çoğunu Hollanda''da geçirdi ve 1650''de Stokholm''de öldü. Descartes modern...
  Devamı...
 • 'Kültürdeki Huzursuzluk'

  Yazar : Sigmund Freud

  Tür : Psikoloji


  “İnsan türünün kader sorusu, kültürünün gelişmesinin, insanların bir arada yaşamalarından kaynaklanan saldırganlık ve kendini...
  Devamı...
 • 'Endişe'

  Yazar : Sigmund Freud

  Tür : Psikoloji


  Kitapta Batı''nın yetiştirdiği önde gelen ilim adlarından biri olan Sigmund Freud''un insan psikolojisi üzerine geliştirdiği...
  Devamı...
 • 'Histeri Üzerine Çalışmalar '

  Yazar : Sigmund Freud

  Tür : Psikoloji


  Ruhçözümlemesi, Freud ve Breuer''in yaptığı histeri üzerine çalışmalar sonucu ortaya çıkmıştır, bu kitap, her iki bilim adamının...
  Devamı...
 • 'Dinin Kökenleri '

  Yazar : Sigmund Freud

  Tür : Psikoloji


  Dinin Kökenleri, Freud''un dinsel inanç konusundaki görüşlerinin ayrıntılı bir anlatısını sunmaktadır. Freud, dinin bilinçdışı...
  Devamı...
 • 'Sanrı ve Düş Gradiva '

  Yazar : Sigmund Freud

  Tür : Psikoloji


  Alman edebiyatının en üretken yazarlarından olan Wilhelm Jensen''in Gradiva adlı romanı özellikle Freud''un bu kitapla ilgili...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963