scorecardresearch.com İnsanın Anlam Arayışı ve Tüm Psikoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
İnsanın Anlam Arayışı

İnsanın Anlam Arayışı

Yazar : VICTOR E. FRANKL

Sayfa Sayısı : 141

Yayınevi : ÖTEKİ YAYINEVİ

Tür : Psikoloji

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu kitap toplama kamplarında kendi "çıplak varoluşdan" başka herşeyini yitiren ama anlam duygusunu koruyan yenilgiyi bir insan onuru zafrine dönüştürerek, nefretle çoğalan ceset yığınlarının arasında "Sevgi ölüm kadar güçlü" diye haykıran vahşet ve soykırım dünyasından, dünyamıza; "Uyanık olalım. İki anlamda uuyaanık olalım. Auschwitz''den beri insanın neler yapabildiğini biliyoruz. ve Hiroşima''dan beri neyin tehlikede olduğunu biliyoruz." sözlerine yüklü bir insanlık mesajı getiren bir doktorun öyküsü.
bugün Dr.Frankl, Freud ve Adler''den sonra 3. Viyana Okulu olarak ünlenen psikiyatrinin insancıllaştırılması olarak tanımlanan bir ekolün kurucusudur. Çağımızda insanların karşı karşıya bulunduğu en önemliş ruhsl sorunun boşluk ve anlamsızlık duygusu olduğunu en önemli ruhsal sorunun boşluk ve anlamsızlık duygusu olduğunu savunmakta ve çözüm olarak, karamsar varoluşçuluğa, nihlizme karşıtlık içinde, kendi iyimser varoluşçu tezini işlemektedir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963