scorecardresearch.com Grupla Psikolojik Danışma İlke Ve Teknikleri ve Tüm Psikoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Radikale Devam Edin
KİTAP EKLE
Grupla Psikolojik Danışma İlke Ve Teknikleri
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Grupla Psikolojik Danışma İlke Ve Teknikleri

Satın Al

Yazar : Nilüfer Voltan Acar


İlk baskısı 1995'de yayımlanan Grupla Psikolojik Danışma İlke ve Teknikleri kitabına bakıldığında çok yol kat edildiği anlaşılabilir.
Kitapta, otuz beş yıllık meslek yaşamımda liderliğini yaptığım onlarca grupla psikolojik danışma oturumlarından örnekler verilmiştir. Bu örneklerin, anlatılanların anlaşılmasını kolaylaştıracağı düşünülmektedir. Diğer bir farklılık da, bu geliştirilmiş basımın resimlerle renklendirilmesi olmuştur.
Grupla Psikolojik Danışma İlke ve Teknikleri kitabının içeriğini planlarken, öğrenme modeline dayalı gruplar temel alınmıştır. Bu nedenle, danışan, psikolojik danışman kavramları kullanılmıştır. Ancak, transferans ve direnç konularında, özellikle, diğer kaynaklara atıfta bulunulduğunda hasta kavramı yer almıştır.
Kitaba, Grupla Psikolojik Danışmaya genel bir bakışla başlanmış ve özellikle grup rehberliği ve grupla psikolojik danışma üzerinde durulmuştur; çünkü, maalesef alandan olanlar bile bu iki kavramı çoğu kez karıştırmaktadırlar. Yaptıkları iş grup rehberliği olduğu hâlde, "Grupla psikolojik danışma yaptım." deyiveriyorlar ve hatta tezlerini de öyle isimlendiriyorlar.
Kitapta adı geçen bazı kavramlar üzerinde durularak sonra da grupla psikolojik danışma yapabilmesi için "psikolojik danışman"ın nasıl bir eğitim alması gerektiği konusu ele alınmıştır. Psikolojik danışma grubunun özellikleri, terapötik güçler, grubun evreleri, amaçlar, direnç ve transferansa da ayrıntılı bir şekilde değinilmiştir. Ayrıca, grupla psikolojik danışmada alıştırmalar ve yeri, güçlüğü olan danışanlar ve bu danışanlarla başetme yolları üzerinde odaklanılmıştır.

Kitap Hakkında

Yazar : Nilüfer Voltan Acar

Sayfa Sayısı : 262

Yayın Evi : NOBEL YAYIN EVİ

Tür : Psikoloji

Diğer Kitaplar

Evlilikte Doğru Seçim Ailede Mutluluk

Yazar: Davut İbrahimoğlu

Tür: Psikoloji

%100 Düşünce Gücü

Yazar: E. ADDINGTON

Tür: Psikoloji

Kuran'da Beden Dili

Yazar: Necati Kara

Tür: Psikoloji

Z Son İnsan Mı?

Yazar: Hakan Karahan

Tür: Psikoloji

Cesur Yeni Beyin

Yazar: A. Fahrettin Gül

Tür: Psikoloji

Kozmik Sempati

Yazar:

Tür: Psikoloji

Kendine Güven

Yazar:

Tür: Psikoloji

Sevgi Ve Özgürlük

Yazar:

Tür: Psikoloji

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.