scorecardresearch.com Çocukla Birlikte Büyümek ve Tüm Psikoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Çocukla Birlikte Büyümek

Çocukla Birlikte Büyümek

Yazar : Dilek Kırcaoğlu

Sayfa Sayısı : 160

Yayınevi : H2O KİTAP

Tür : Psikoloji

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Çocuklar büyüdükçe sorunları da büyüyor diye yakınırız. Oysa büyüyen sadece biz ebeveynlerin çaresizliği. Ancak bu bilgi ve deneyim eksikliğine dayalı bir çaresizlik. Çocuklardan yana bir sorun yok. Onlar gelişiyor yolunda hızla ilerliyor ve bağımsızlıklarını ilan ediyorlar. Biz ebeveynler ise çocukların gün be gün hızlanan gelişim ve değişimlerine ayak uyduramıyoruz.Tuvalet eğitimi gibi en sıradan problemleri yoluna koymakta zorlanırken ölüm gibi bir kavramı çocuğa anlatmaya çalıştığımızda kendimizi iyice içinden çıkılmaz bir halde bulabiliyoruz.Çocuğun cinsellik ve cinsiyet üzerine sorularına yanıt bulmakta nasıl da zorlanıyoruz.Çoğu ebeveyn çocuğunda dikkat eksikliği olduğunu düşünür bazıları da hiperaktiviteyi hastalık olarak görür.Boşanmanın çocukları etkileyeceğinden endişeleniriz. Ancak çıkar yol bulabilir miyiz Yemek yemeyen her şeye ağlayan sinirli ve öfkeli çocuklarda ilk aklımıza gelen psikolojik bir rahatsızlık ya da hastalık mı olmalı Bütün bu problemlerle baş etmeye çalışırken bir rehbere ihtiyaç duyduğumuz anlar hiç de az değildir. Çocuğun uyku düzensizliklerinden disiplin problemlerine kadar pek çok konuda bir yol göstericimiz olsun isteriz.Psikolojik Danışman Dilek Kırcaoğlu aradığımız bu yol göstericinin hemen yanı başımızda olduğunu hatırlatıyor Çocuğumuz Deneyimlere ve örnek olaylara dayalı bir başvuru kitabı olarak hazırlanan Çocukla Birlikte Büyümek bu en önemli yardımcımızdan çocuğumuzdan öğrenmenin yollarını tarif ediyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963