scorecardresearch.com Çocuğunuzun Okulla İlgili Sorunlarını Çözebilirsiniz ve Tüm Psikoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Çocuğunuzun Okulla İlgili Sorunlarını Çözebilirsiniz

Çocuğunuzun Okulla İlgili Sorunlarını Çözebilirsiniz

Yazar : MICHAEL MARTIN

Sayfa Sayısı : 390

Yayınevi : SİSTEM YAYINCILIK

Tür : Psikoloji

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • "Karnım ağrıyor, midem bulanıyor. Bugün okula gitmesem olmaz mı?" "Öğretmen bugün ödev vermedi." "Öğretmenden ve sınıftaki çocuklardan nefret ediyorum!"
 • Çocuğunuz okula gidiyorsa, bu tür sözler size yabancı gelmeyecektir. Yaşları kaç olursa olsun çocuklar, okul hayatlarının belli dönemlerinde okulla ilgili sorunlar yaşarlar. Bu sorunlar, ödevlerini yapmamaktan öğrenme güçlüğüne kadar uzanan bir yelpazede, değişik boyutlarda olabilir ve siz ne kadar iyi anne ya da baba olursanız olun, bu sorunları fark edebilmek ve çözüm yolları üretmek için ne yapacağınızı bilmiyor olabilirsiniz.
 • Amerikan Okul Psikologları Birliği tarafından hazırlanan Çocuğunuzun Okulla İlgili Sorunlarını Çözebilirsiniz, çocuklarda karşılaşılabilecek okulla ilintili 40 a yakın soruna çözüm yolları öneriyor. Dikkat Eksikliği ve Aşırı Hareketlilik, ev ödevleri, notlar, öğrenme güçlüğü, okul fobisi, mükemmeliyetçilik, ne zaman uyanık olmanız gerektiğini, nasıl yardım edeceğinizi veya profesyonel yardıma ihtiyacınız olup olmadığını anlayabilmenize olanak sağlıyor.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963