scorecardresearch.com Çocuğunuzu Anlama Rehberi ve Tüm Psikoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Çocuğunuzu Anlama Rehberi

Çocuğunuzu Anlama Rehberi

Yazar : DOÇ. DR. LINDA C. MAYES, PROF. DR. DONALD J. COHEN

Sayfa Sayısı : 290

Yayınevi : BEYAZ BALİNA YAYINLARI

Tür : Psikoloji

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Mayo Clinic Aile Sağlığı Kitabı’nın tıbbi referans adına yaptığı şeyi, bu kitap ebeveynlik ve çocuk gelişimi adına yapıyor; Yale Çocuk Araştırma Merkezi’nde çalışan dünyaca ünlü uzmanlar, ebeveynler için, çocuklarını yetiştirirken karşılaştıkları ana sorunlara yönelik çok önemli ve yararlı bilgiler sunuyorlar.
Özellikle gelişim konularına odaklanan bu kitap, Yale Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Araştırma Merkezi’nde çalışan psikiyatrların, psikologların, pediatrların, sosyal hizmetlilerin ve eğitimcilerin uzmanlıklarını bir araya getiriyor. İlk çocuğunuzu doğurmaya hazırlanmaktan farklı öğrenim tarzlarını anlamaya kadar her konuda güçlü, güven verici tavsiyeleri bu kitapta bulabilirsiniz. Ebeveynler, "Yeme alışkanlıklarındaki bozuklukların gelişmesini nasıl engelleyebilirim?"den "Disiplin işe yaramadığında ne yapmalıyım?"a kadar çok çeşitli sorularının cevaplarını bu kitapta bulacaklar. Tuvalet eğitiminden öğrenme bozukluklarına kadar, cinsellikten en son tabu konulara kadar, bu kitap gelecek kuşaklar için paha biçilmez ve vazgeçilmez bir bilgi kaynağı olacak.

Doç. Dr. Linda C. Mayes: Bir gelişim pediatrı ve psikoanalist olan Mayes, Yale Çocuk Araştırma Merkezi’nde Psikiyatri, Pediatri ve Psikoloji Arnold Gesell Doçenti olarak çalışmakta, erken dönem çocukluk gelişim programlarını yönetmektedir.

Prof. Dr. J. Cohen: Yale Çocuk Araştırma Merkezi’nde daha önce Psikiyatri, Pediatri ve Psikolojik Irving B. Harris Profesörü olarak çalışan Cohen, çocuk ve ergenlik psikiyatrı ve psikoanalisti, aynı zamanda da Yale Çocuk Araştırma Merkezi direktörüydü.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963