scorecardresearch.com Ansiklopedik Ve Eğitim Ve Psikoloji Rehberi ve Tüm Psikoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ansiklopedik Ve Eğitim Ve Psikoloji Rehberi

Ansiklopedik Ve Eğitim Ve Psikoloji Rehberi

Yazar : Ömer Baldık

Sayfa Sayısı : 778

Yayınevi : TİMAŞ YAYINEVİ

Tür : Psikoloji

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Hepimiz mutlu ve huzurlu bir yaşama ulaşmanın çabası içindeyiz. Sevgi, saygı, yakınlık ve dayanışma temelleri üzerine kurulu ilişkilerin hayatımıza katacağı anlamın ya da özgüven ve sorumluluk sahibi bireyler olmanın kişisel başarımız üzerindeki etkisinin ne denli önemli olduğunu elbette hepimiz biliyoruz. Gerek aile içi ilişkilerde gerekse iş yaşamında her gün, ufak tefek de olsa, birkaç kriz yaşıyor ya da en azından krizin eşiğinden dönüyoruz. Ve yine hepimiz biliyoruz ki, sorunlarla mücadele etmenin en iyi yolu, problemi daha başlamadan ortadan kaldırmak. Bütün bunları biliyoruz bilmesine de, bazen bildiklerimizi hayata uygulamakta zorluk çekiyoruz, öyle değil mi? Ansiklopedik Eğitim ve Psikoloji Rehberi, işte bu düşünceyle hazırlanmış bir eser. Önce, uygulamalı örnekler ve testlerle, bize -özellikle anne babalar ve eğitimciler olarak- yüklendiğimiz sorumlulukları ne kadar yerine getirebildiğimizi gösteriyor. Ardından olduğumuz noktadan daha ileri bir aşamaya ulaşmak için yapmamız gerekenleri hatırlatıyor.
 • Bebeklikten başlayarak çocuğun geçirdiği psikolojik ve fiziksel evreler, bu süreci olabildiğince sağlıklı yaşayabilmek için anne babaların dikkat etmesi gereken hususlar, çocuklarda uyum ve davranış bozuklukları, özgüven gelişimi, inanç eğitimi, ''hayatın en çalkantılı dönemi'' tabir edilen ergenlikte yaşananlar, anne baba ile genç arasında yaşanacak çatışmalar, sınav stresi ve meslek seçimi gibi konular kitapta detaylı olarak anlatılıyor.
 • Buraya kadar yazılanlar, daha çok çocuk gelişimi ve aile içi ilişkiler konularına odaklanan bir kitap izlenimi yaratmış olabilir ama Ansiklopedik Eğitim ve Psikoloji Rehberi’nde iş dünyasında başarı ve kişisel gelişimle ilgili bilgiler bulmak da mümkün. Çalışma hayatını daha verimli hale getirmek için etkili iletişim, zaman yönetimi, yaratıcılık, etkin müzakere teknikleri gibi konuları ele alan bölümlerden istifade edilebilir. Özelikle birçok insanın mücadele etmek zorunda kaldığı işyerinde stres konusu, okuyucuların dikkatini çekecek başlıklardan biri.
 • Yazar Ömer Baldık, aynı zamanda bir rehber öğretmen. Baldık, belki de öğretmen olmasının etkisiyle kitabı kullanım kolaylığını gözeterek hazırlamış. Çalışmada konular alfabetik olarak sıralanmış ve her konunun sonuna, ilgili diğer başlıkları gösteren "ayrıca bkz." notu eklenmiş. Böylece okuyucuya merak ettiği konu ile ilintili tüm bilgilere birden ulaşma şansı verilmiş. Sözün kısası, Ansiklopedik Eğitim ve Psikoloji Rehberi''nin pek çok konuda merak edilen sorulara cevap verme niyetiyle hazırlanmış bir başvuru kaynağı olduğunu söyleyebiliriz.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963