scorecardresearch.com Aile Sorunlarına Çözüm Önerileri ve Tüm Psikoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Aile Sorunlarına Çözüm Önerileri

Aile Sorunlarına Çözüm Önerileri

Yazar : Dr.Zülfikar Özkan

Sayfa Sayısı : 363

Yayınevi : HAYAT YAYINLARI

Tür : Psikoloji

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu kitap, “evlilikte aranan kişi olmanın” yollarını sunmak ve evliliğin çözülmesine çare bulmak için hazırlanmıştır.
Bir toplumun sağlıklı ve dengeli oluşu, aile biriminin mutluluğuna ve refahına bağlıdır. Bu sebeple ailenin güçlenmesine devletin büyük sorumluluğu vardır. Bu eserde,”boşanma”nın eşiğine gelmiş evlilikler için çareler sunulmaktadır. Eserde, evliliklerin kurulması için kısa ve uzun vadeli tedbirler sunulmuştur. Kısa vadeli tedbirler; uyarmalar, evlilik öncesi ve sonrasındaki etkili danışmanlık hizmetleridir. Uzun vadeli tedbirler ise çocukların en iyi şekilde yetiştirilmesi ve aile konusunda bilinçlendirilmesidir.
Eserde, eşlerin ve aile üyelerinin, birbirlerini dinleyerek nasıl bir güç dengesi kurabilecekleri, ailede güven ortamının oluşturulması, aileye mizah katılması, duyguların efendisi olabilmek, eşlerin bakış açılarını genişletme yöntemleri, birbirlerine kişiliklerine göre nasıl davranabileceklerini gibi konulara açıklık getirilmeye çalışılmıştır.
Eser; aile geçimsizliklerine, çatışmalarına ve iletişim bozukluklarına son vererek, eşleri hayattan zevk almaya çağırıyor. Kitap, içinden çıkılması imkânsız gibi görünen aile problemleri için çözüm yolları sunuyor. Eserin temel felsefesine göre, eşler, boşanmanın eşiğine gelmiş olsalar bile bu eşikten dönebilen ve mutlu yaşayabilirler.
Eserde, NLP’den de faydalanarak, sorunlu ailelerin bakış açısını, olayları yorumlama şeklini değiştirme stratejileri sunulmuştur.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963