scorecardresearch.com Xslt Ve Xpath (cd'li) ve Tüm Programlama Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Xslt Ve Xpath (cd'li)

Xslt Ve Xpath (cd'li)

Yazar : J. R Gardner, Z. L Rendon

Sayfa Sayısı : 381

Yayınevi : ALFA YAYINLARI

Tür : Programlama Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • XSLT ve XPATH, elektronik verilerle işi olan ve programlama dili öğrenme sıkıntısı yaşamadan XML dönüştürme işlemleri yapmak isteyenlere hitap ediyor. SGML, XML ve HTML’le çalışanlarının genel işaretleme söz diziminden yararlanabileceği bir kitap. “Stil sayfaları oluşturmada gereken fonksiyonlar nelerdir? XSLT’yi anlamada yaşamsal öneme sahip stil sayfası kavramları ve genel stil sayfası terminolojisi neleri kapsıyor? XPath deyimleri ve kalıplarının işlevi nedir?” sorularının cevaplarını bulacaksınız. XPath fonksiyonlarını, birkaç farklı yöntem kullanarak, yeni XML öğeleri ve nitelikleri nasıl oluşturacağınızı, değişkenlerle ve parametrelerle nasıl çalışacağınızı, çıktı tiplerinin denetim seçeneklerini, boşluk çıkarma veya koruma ve hata mesajları üretme işlemlerinin ayrıntılarını da öğreneceksiniz. Ayrıca kitabın sonunda çeşitli konu ve durum incelemelerinin yanı sıra ek malzemeleri kapsayan üç ek bulunuyor. W3C XSLAXL Çalışma Grubu Eş Başkanı Sharon Adler kitabı şöyle tanımlıyor: “Gerekli araçların bulunduğu bu kitap, ortalama iş uygulamalarının XML’le gerçekleştirilmesi için gerekenleri vermektedir.” XML ve XSLT hakkında bilmeniz gereken her şey için....
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963