scorecardresearch.com Visual Basic Ve Database(cd Li) 2. Cilt ve Tüm Programlama Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Visual Basic Ve Database(cd Li) 2. Cilt

Visual Basic Ve Database(cd Li) 2. Cilt

Yazar : M. Sakir Unutur

Sayfa Sayısı : 320

Yayınevi : ARTER YAYINCILIK

Tür : Programlama Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Veritabanı(Database)uygulamaları bugün tartışmasız her yerde karşımıza çıkıyor.Artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası oldular.
  Microoft un Visual Basic 6.0 ve bununla birlikte sunduğu
  Ado(ActiveXData Object-AktifXveri nesnesi)
  DBMS(Database Maneger Sytem-Veritabanı Yönetim Sistemi)
  Jet Database engine(Jet veritabanı motoru)
  SQL(Structured Query Language-Yapısallaştırılmış sorgulama dili)
  Veritabanı Uygulamalarında tartışmasız bir devrim niteliği taşıyor.
 • Belirli bir bilginin aratılması inanılmaz kısa sürelere inmesinin yanı sıra,bir harflik kod(program)dahi yazmadan çok büyük veritabanı dosyalarını artık inanılmaz hızlarda aratabiliyorsunuz.
 • Hızla artan internet web siteleri ve buralarda bulunan aratma fonksiyonları(olanakları)da artık statik bir yapıdan dinamik bir yapıya geçiyor.
 • Visual basic ile database uygulamaları ve SQL in sayısız üstünlüklerinden birisi de bugüne kadar çok değişik firmaların çok değişik ürünleri ile hazırlanmış ve halen kullanımda olan her türlü veritabanı dosyalarını da kabul etmesi tam uyumluluk göstermesi.dBase,Foxpro,Oracle,Access,Paradox bunlardan sadece birkaçı...
 • Esnekliği,kullanım kolaykığı,süratli,kolay anlaşılabilir olması sayısız üstünlüklerinden sadece birkaçı.
 • Elinizde tuttuğunuz bu kitap KOMPLE BİR BAŞVURU KİTABI nın ilk cildi.Sayfa sayısının oldukça fazla olmasından dolayı kitabımızı iki cilt halinde yayınlamayı uygun bulduk.Yani kitabımız 1.Cilt ve 2.Cilt olarak toplamda iki kitap olarak yayınlandı.Bu iki kitap birlikte esas kitabımızı oluşturuyor.
 • Bu cildin(bu kitabın)içindekiler sayfasında her iki cildin konuları da bulabilirsiniz.Tavsiyemiz bu iki cilde de sahip olarak KOMPLE BİR BAŞVURU KİTABI na sahip olmanız!
 • Kitap içine işlenen Yüzlerce örnek kaynak kod ve uygulamalar(Programlar) sizi bu konuda gerçek bir uzman yapacaktır.Bu kaynak kodları ve uygulamaları da hazırlamanıza gerek yok!Bunlar da bu kitaplar içinde,kitapla birlikte,CD içinde veriliyor.Hepsi gerçek birer profesyonel uygulama olup,ticari olarak bile derhal kullanılabilecek düzeydedir.
 • Kitaplarımız ADO ve DAO teknolojilerinin her ikisini de işlemekte ve varsa farklarını ortaya koymaktadır.Böylece eski ile bağlar koparılmamış olup DAO teknolojisi de aynı derecede önemsenmiştir.
 • Son olarak;bu konuda elle tutulur yerli veya yabancı ciddi bir kaynak kitabın bulunmayışının bu kitapları daha da değerli kıldığını burada ifade etmek isteriz.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  • 'Mobil Oyun Tasarımı Ve Programlama (Dvd Hediyeli)'

   Yazar : Kolektif

   Tür : Programlama Kitapları


   Mobil Oyun Tasarımı Ve Programlama (Dvd Hediyeli) En iyi Cross Platform Mobil Programlama araçları arasında Adobe...
   Devamı...
  • 'Veritabanı Yönetimine Giriş Oracle 11g R2'

   Yazar : Talip Hakan Öztürk

   Tür : Programlama Kitapları


   Veritabanı Yönetimine Giriş Oracle 11g R2 - Talip Hakan ÖztürkOracle Database Hakkında Temel Başvuru KaynağıORACLE Veritabanı...
   Devamı...
  • 'C/C++'

   Yazar : Fahrettin Erdinç

   Tür : Programlama Kitapları


   C/C++ - Fahrettin ErdinçBu kitap hiç C/C++ bilmeyip öğrenmek isteyen veya var olan C/C++ bilgisini geliştirmek isteyenler...
   Devamı...
  • 'AutoCAD 2015'

   Yazar : Gökalp Baykal, Murat Öğütlü

   Tür : Programlama Kitapları


   AutoCAD 2015 - Gökalp Baykal, Murat ÖğütlüBu kitap AutoCAD’e yeni başlayanlar ya da başlangıç düzeyinde olup kendisini geliştirmek...
   Devamı...
  • 'Dreamweaver CC Eğitim Seti'

   Yazar : Komisyon

   Tür : Programlama Kitapları


   Dreamweaver CC Eğitim Seti - Dreamweaver CC eğitim seti ile web sitesi oluşturabilir düzeye gelebilmektesiniz. Dreamweaver...
   Devamı...
  • 'Android ile Arduino'

   Yazar : Nazir Doğan

   Tür : Programlama Kitapları


   Android ile Arduino - Nazir Doğan  İki güçlü platform bu kitapta buluştu. Adım adım anlatımın, notlar ve ilave...
   Devamı...
  • 'Yeni Başlayanlar için Arduino'

   Yazar : Fahrettin Erdinç

   Tür : Programlama Kitapları


   Yeni Başlayanlar için Arduino - Fahrettin ErdinçSon yıllarda en popüler açık kaynak kodlu geliştirme platformu haline gelen...
   Devamı...
  • 'Seo 2015'

   Yazar : Gökhan Barışkan

   Tür : Programlama Kitapları


   Seo 2015 - Gökhan BarışkanSEO'yu web sitenizin içini anahtar kelimelerle doldurup, alakasız binlerce siteden link almak olarak...
   Devamı...

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963