scorecardresearch.com Visual Basic 2005 ve Tüm Programlama Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Visual Basic 2005

Visual Basic 2005

Yazar : Zeydin Pala

Sayfa Sayısı : 555

Yayınevi : TÜRKMEN KİTAPEVİ

Tür : Programlama Kitapları

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Visual Basic 2005, Microsoft!un şu ana kadar çıkardığı en popüler programlama dilidir. Visual Basic 2005; hızlı, güçlü ve kullanıcı dostudur. Bu son sürüm; Visual Basic .NET 2002/2003''ten daha sade ve daha kolaydır. Sadelik açısından Visual Basic 6'' ya benzetilmiştir.
Visual. Basic 2005 ile Windows uygulamalarını, konsol uygulamalarını, web uygulamalarını, mobil cihaz uygulamalarını ve Web servislerini kolaylıkla geliştirebileceksiniz.
Bu kitap, Visual Basic 2005 programlama dili ile hızlı ve faydalı program yazmayı amaçlamaktadır. Programlamaya yeni başlayanlar bu kitabı; hem öğretici ve hem de eğlenceli bulacaklardır. Başka bir programlama dilinde uzmanlaşıp ta, Visual Basic 2005''i öğrenmek isteyenler bu kitaptan en üst seviyeden faydalanacaklardır. Daha önce .NET ortamı ile hiç tanışmamış fakat Visual Basic 6''yi kullanan programcılar; bu kitap ile hızlı bir biçimde .NET ortamına geçiş yapabileceklerdir.
Bu kitapta, Visual Basic 2005''in bir çok özelliğini otuzyedi konu başlığı altında bulacaksınız. Verilen her bir konuda; sadelik, açıklık ve anlaşılabilirlik ön plana çıkarılmıştır:

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963