scorecardresearch.com Veri Yapıları ve Algoritmalar ve Tüm Programlama Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Veri Yapıları ve Algoritmalar

Veri Yapıları ve Algoritmalar

Yazar : Rıfat Çölkesen

Sayfa Sayısı : 425

Yayınevi : PAPATYA YAYINCILIK

Tür : Programlama Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Veri yapılan ve algoritmalar, program tasarımında, çoğu zaman eksikliği hissedilen önemli bir konu; yalnız başına bir programlama dili bilmek, program daha genel bir deyişle yazılım geliştirmeye yetmemektedir. Bu kitap, C programlama diline dayanılarak çeşitli veri yapıları ve veri modellerini ele almakta, onlara ait algoritmik ifadeleri incelemekte ve örneklerle açıklamaktadır. Bunlara ek olarak, aslında sistem analizi ve tasarımı veya yazılım mühendisliğinin bir konusu olan yazılım geliştirme süreci eklenmiştir.

Bu kitap, program geliştiren, iş dünyasına yönelik yazılım tasarımları yapan, matematik veya mühendislik problemlerini bilgisayar ortamında modcllcmck isteyen her düzeyden programcı veya yazılımcılar için bir başvuru kaynağı niteliğindedir. Veri Yapılan ve Algoritmalar Dersi Kitap, aynı zamanda, üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, matematik-bilgisayar bölümü, bilgisayar programcılığı ve bilişim yönetim sistemleri bölümlerinde okutulan /verilen "Veri Yapıları ve Algoritmalar" dersleri için bir ders kitabı, bir yardımcı kaynak niteliğindedir. Program tasarımı ve yazılım geliştirilmesinde, ciddi bir bakış akışı yakalamak isteyenlere önerilir. Konular, bilgisayar bilimcisi açısından ele alınmıştır; amaç veri modellerinin ve onlara ait veri yapılarının açıkça ortaya koyulması ve problemlere çözüm olacak algoritmaların incelenmesidir.

Mantıksal Düşünce Kitapta İşlenen konular, algoritmalar ve ele alınan örnekler mantıksal çerçevede algoritmik düşünce yaklaşımıyla verilmiştir. Birkaç tanım dışında, önceden kabule dayalı bir anlatım tarzı yoktur. Dolayısıyla, "mantıksal açıdan algoritmik düşünce sisteminize uymayan kısımları veya algoritmaları kabul etmeyiniz". Bu konuda önerilerinizi veya eleştirilerinizi yazarımıza iletmenizi bekleriz; sizlerden gelecek olan öneriler veya bilgiler aracılığıyla elinizdeki eser daha da gelişip serpilebilir.

Kitap ve Dersler

Toplam 16 bölümden oluşan kitap, üniversitelerde okutulan "Veri Yapıları ve Algoritmalar" adlı dersin kapsamı zenginleştirecek özelliktedir. Ayrık matematik, algoritma analizi, yazılım mühendisliği, sistem analizi ve tasarımı, programlama teknikleri gibi derslerin konularına da girmektedir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963