scorecardresearch.com Uml İle Nesne Tabanlı Çözümleme Ve Tasarım ve Tüm Programlama Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Uml İle Nesne Tabanlı Çözümleme Ve Tasarım

Uml İle Nesne Tabanlı Çözümleme Ve Tasarım

Yazar : Bora Güngören

Sayfa Sayısı : 222

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Programlama Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bora Güngören,yazılım geliştirme alanındaki deneyimini aktardığı beşinci kitabı olan UML ile Nesne Tabanlı Çözümleme ve Tasarım ile uygulama geliştirilmesinde, programlamadan önce başlayan ve uygulamanın teslim edildiği ana kadar devam eden bir süreçten bahsediyor. Yazılım geliştirme alanında deneyimi olmayan kişiler kadar deneyimli yazılımcılar için de çok yararlı bilgiler sunan bu kısa ve öz kitap ile temel çözümleme ve tasarım tekniklerini, yaşadıkları yazılım yaşam çevrimi içinde öğrenecek ve böylece daha doğru biçimde kullanabileceksiniz. UML'yi okumayı değil, kullanmayı öğrenmek istiyorsanız bu kitaptaki özgün örnekler ve sunulan yazılım mühendisliği kavramları içine sindirilmiş UML kullanımı tam size göre. Kitap içerdiği 100' den fazla şekil, çeşitli yerlerdeki kısa java C++ kod örnekleri ve kurumsal yazılımlardaki gerçek dünya tasarım tekniklerine dair örnekler ile Türkiye'de bu konuda yazılan ilk uygulama kitabıdır. Portakal Teknoloji'de değişik düzeylerdeki kişilere verilen çok sayıda eğitim sonunda olgunlaşan bu içerik hem üniversitelerde programlama ve yazılım mühendisliği derslerinde bir yardımcı kitap hem de profesyonel uygulama geliştiriciler için bir başucu kitabı olarak kullanılabilir.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
-       Nesne Tabanlı Yazılım Geliştirme Sürecine Giriş
-       Yazılım Geliştirme Yöntembilimleri ve Proje Yönetimi
-       Çözümleme ve Kullanım Durumları
-       Sınıf Düzeyinde Tasarım
Mimari Düzeyinde Tasarım

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963