scorecardresearch.com Profesyonel Programlama Teknikleri .NET (Dvd'li) ve Tüm Programlama Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Profesyonel Programlama Teknikleri .NET (Dvd'li)

Profesyonel Programlama Teknikleri .NET (Dvd'li)

Yazar : Tansu Türkoğlu

Sayfa Sayısı : 1046

Yayınevi : .

Tür : Programlama Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


- Giriş / Temel Kavram ve Tanımlar
- Yazılım Geliştirme Ortamları
- .NET Programlama Temelleri
- Nesne Yönelimli Programlama
- İleri Seviye Nesne İşlemleri
- İstisna Yönetimi / Delegeler ve Olaylar
- .NET Assembly Bilgileri
- Prosesler ve Uygulama Etki Alanları
- Yansıma ve Öznitelikler
- Koleksiyonlar / Girdi - Çıktı Yönetimi
- Nesne Serilizasyonu / İş Parçacıkları Kullanımı
- Asenkron Programlama Modeli
- Sık Kullanılan Sınıflar ve Öneriler
- Olay ve Performans Yönetimi
- Veri Güvenliği ve Elektronik İmza
- Kimlik Doğrulama ve Yetki Yönetimi
- Konfigürasyon Yönetimi
- Windows Hizmet Uygulamaları
- Veritabanı Kullanım Yöntemleri

Microsoft.Net platformunda profesyonel programlar geliştirmek isteyenlerin başucu kitabı olan Profesyonel Programlama Teknikleri.Net, sade ve akıcı anlatımı, DVD içinde gelen örnek kodlar, senaryo bazlı anlatım modeli ile hem C# hem de VB .Net öğrenmek isteyenler için ideal bir çözüm sunuyor.
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu olan kitabın yazarı Tansu Türkoğlu‘nun kamu ve devlet kuruluşlarında sayısız .Net uygulaması geliştirmiş bir mühendis olduğunu da belirtmekte fayda var. Kitap ve DVD ile, Microsoft.Net, ASP.NET, AJAX.NET, Windows Forms.Net ve PDA uygulamalarını, C# ve VB.NET dillerinin her ikisini en ince detaylarına kadar öğrenecek ve uzman bir programcı olacaksınız.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963