scorecardresearch.com Pratik C++ Programlama ve Tüm Programlama Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Pratik C++ Programlama

Pratik C++ Programlama

Yazar : STEVE QUALLINE

Sayfa Sayısı : 600

Yayınevi : PUSULA YAYINCILIK

Tür : Programlama Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Güçlü, oldukça esnek ve uyarlanabilir bir programlama dili olan C++, bu sayede yazılım mühendislerinin de bilgiyi hızlı ve verimli bir biçimde düzenlemesine ve işlemesine imkan vermektedir. Bununla birlikte, yüksek seviyeli bir dil olması nedeniyle C dilini bilenler bile C++ öğrenirken zorlanabilmektedir. Pratik C++ Programlama, bu güçlü dili öğrenmek isteyenleri hedef alan bir kitap özelliği taşımaktadır. C++ standardındaki en son değişikliklere de yer veren kitap, kolay anlaşılır kod yazma ve programlama stilleri üzerinde de özellikle durmaktadır. Programlama stillerinden yazılım mühendisliğine, program tasarımından nesne yönelimli programlamaya ve hata ayıklamaya kadar geniş bir konu listesine sahip kitapta, yaygın olarak yapılan programlama hatalarına ve bu hatalardan nasıl sakınılacağına da yer verilmektedir. Her bölüm, kendi içinde ve sonunda uygulamalarla desteklenmiş olup bu sayede eğitim ekipmanı olarak da kullanılabilecek bir kitap niteliği kazanmıştır. Kitabın genel konu başlıkları şöyle: • C++ Sözdizimi • Kodlama standartları ve stilleri • Nesne sınıflarının oluşturulması ve kullanımı • Şablonlar • Hata ayıklama ve optimizasyon • C++ önişlemcisinin kullanımı • Dosya Girdi/Çıktı (File I/O) Steve Oualline nın yalın ve kolay takip edilir anlatımı ile, hızla C++ öğrenebilir, bu güçlü ama karmaşık programlama dilinde kolayca uzmanlaşabilirsiniz...
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963