scorecardresearch.com Php İle Web Programcılığı ve Tüm Programlama Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Php İle Web Programcılığı

Php İle Web Programcılığı

Yazar : MEHMET ŞANLI

Sayfa Sayısı : 448

Yayınevi : PUSULA YAYINCILIK

Tür : Programlama Kitapları

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • PHP, İnternet ortamında etkileşimli web sayfaları yaratabilmek için 1990’da geliştirilen bir web programlama dili. Açık kaynak kodu ile dağıtılan ve C, JAVA, Perl gibi dillerin yazım kurallarını barındıran PHP, çıktığından bu yana etkileşimli web sayfalarını yaparken sağladığı imkânlar nedeniyle hızla yayıldı. Ayrıca bu dille hazırlanan web sayfalarının İnternet ortamında çok hızlı bir şekilde çalışması bugün PHP’yi en popüler web tasarım dili haline getirdi. Çeşitli yayın organlarındaki yazılarıyla tanınan Mehmet Şamlı hazırladığı web sayfalarıyla kazandığı PHP deneyimini PHP ile Web Programcılığı adlı kitabıyla okurlarına aktarıyor. PHP ile Web Programcılığı, uygulamaya dönük, okurlara öğrendiklerini derhal uygulamaya geçirme imkânı veren bilgilerle donatılmış bir kitap. Yazarın bir de MySQL ve PostgreSQL ile Veritabanı Programlama adlı web tabanlı veritabanı programlama kitabı bulunuyor. Kısa sürede üçüncü baskısına ulaşan PHP ile Web Programcılığı, genişletildi ve kitapta adı geçen program ve uygulamaları içeren bir CD de kitaba eklendi. Bu CD sayesinde, internette saatlerce program aramayacak, kitabı kolayca takip edebilecek, kısa sürede PHP’nin tüm özelliklerini öğrenebileceksiniz.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963