scorecardresearch.com Linq ve Tüm Programlama Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Linq

Linq

Yazar : CİHAN YAKAR

Sayfa Sayısı : 280

Yayınevi : DİKEYEKSEN YAYIN

Tür : Programlama Kitapları

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


NET Framework ile yazılım geliştiriyorsanız, tüm Framework’ün yapısında yazılım geliştiricilerin üretkenliğinin en önemli noktada olduğunu eminim ki yazdığınız kodlardan tutun .NET Framework’ün birinci sürümünden bu yana yaşadığı evrime yaptığınız şahitliğe kadar birçok noktada hissetmişsinizdir. LINQ bu noktada tarif edilemeyecek bir öneme ve role sahip. İster hafızada tuttuğunuz nesneler olsun, ister farklı kaynaklardan gelen XML verileri veya doğrudan veritabanına erişiminde ORM ihtiyacınız olsun, hepsinde LINQ .NET Framework içerisinde hayati bir yere sahip. Dil ile entegre yazabileceğiniz sorgular doğrudan bellekteki nesnelere ulaşabilirken XML sorgulamada ise XPATH’e muhteşem bir alternatif olarak geliyor. Diğer yandan SQL erişiminde ister LINQ’in direk SQL bacağını kullanın ister Entity Framework üzerinden veya nHibernate üzerinden ilerleyin, LINQ yine emin olun hayatınızı kolaylaştıracak.
Bu kadar önemli bir aracı ve teknolojiyi tabi ki derinlemesine anlamak da bir o kadar kritik. Aksi halde elinizdeki bu gücü yanlış kullanmanız durumunda emin olun sizi ciddi performans sorunları bekleyecektir. Cihan Yakar’ın kaleminden çıkmış bu kitap Türkiye’de yazılım sektöründe yerli ve Türkçe kaynak olarak çok önemli bir boşluğu dolduruyor. .NET Framework içerisinde ister ASP.NET, ister WPF, ister Winforms, ister Silverlight veya LINQ’in bulunduğu herhangi bir platformda kod yazıyorsanız bu kitabı mutlaka rafınızda görmek isteyeceksiniz.
Kitaptaki konular başlıcaları şöyle:
·         Adlandırılmış Parametreler
·         Generic İfadeler
·         Arayüzler (Interfaces)
·         Koleksiyon Sınıfları
·         Lambda Expressions
·         Veri Kaynakları
·         İsim Alanları (Namespaces)
·         LINQ Sorguları
·         Hata Ayıklama (Debug)
·         Referans ve Değer Türleri
·         Metotlar ve Anahtar Sözcükler
·         LINQ Sağlayıcıları
·         Paralel LINQ
·         LINQ to Objects
·         Metinlerin Sorgulanması
·         Nesnelerin Niteliklerinin Sorgulanması
·         LINQ To XML
·         LINQ To DataSet
·         LINQ To SQL
·         Entity Framework
·         LINQ To Twitter
·         Sağlayıcı Geliştirme
·         LINQ To Google Weather
·         Sağlayıcının Çalıştırılması
·         LINQPAD
·         PLINQO
·         Magiq
·         LINQ Sağlayıcıları
·         Entitiy Framework Sağlayıcıları

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963