scorecardresearch.com Kim Korkar Java’dan? ve Tüm Programlama Kitapları Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kim Korkar Java’dan?

Kim Korkar Java’dan?

Yazar : Alper Akalın

Sayfa Sayısı : 508

Yayınevi : PUSULA YAYINCILIK

Tür : Programlama Kitapları

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu kitap sayesinde artık Java’dan korkmanız için hiçbir sebep yok

Java öğrenmeyi kafasına koyup yola çıkanlar artık korkup vazgeçmeyecek. NetBeans ortamında örneklerin herbir satırının neden yazıldığı anlatılarak Java’ya giden yolu iyice aydınlatan Kim Korkar Java’dan bize Open Source dünyasının kapılarını sonuna kadar açacak. Alper AKALIN’ın anlatımıyla ve kod takibinin kolaylaştırdığı çalışmalarla hazırlanan Kim Korkar Java’dan sizi bir Java programcısına dönüştürmek için hazır.

·         Java ve Nesneye Yönelim
·         Java Temel Bilgiler
·         NetBeans
·         Temel – İlkel (Primitif) Veri Tipleri
·         Tip Dönüşümleri, Casting
·         Java Operatörler
·         Kontrol Yapıları
·         Algoritma
·         Math Sınıfı
·         Metotlar
·         Diziler
·         String Metotlar
·         Nesne Yönelimli Programlama
·         Yapılandırıcılar - Constructors
·         Katılım - Inheritance
·         Çok Biçimlilik - Polymorphism
·         Soyut Sınıflar – Abstract Classes
·         İstisnalar - Exceptions
·         Dosya İşlemleri
·         Generics – Jenerik Sınıflar
·         Collection - Koleksiyonlar
·         Multithreading
·         Swing ile GUI Programlama
·         Ağ Programlama
·         Veritabanlarına Giriş
·         JDBC

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963